If it is not explicitly told in following recipe, setting up services are described for Ubuntu 16.04 server, but applications are described for Ubuntu 16.04 and/or Lubuntu 16.04 workstation. If you use different Ubuntu version or Linux distribution, settings as well as content, names and places of configuration files may be different!
Got it.

VmWare iestatīšana

Must prepare before:  VmWare Server  VmWare Player Windows

Sagatavošana

 1. Savāc failu "vmware.zip". Atarhivēt tukšo konfigurāciju, piemēram, zem d:/tools/ un pārsaukt direktoriju, teiksim par "vmware-image01". Šai direktorijai jāsatur divi faili - Ubuntu.vmx un Ubuntu.vmdk.
 2. Lai virtuālā mašīna startētos no ISO attēla, konfigurācijas failam jānorāda, ka virtuālā CD iekārta satur disku (faktiski tas būs fails ar vajadzīgi ISO attēlu) Atvērt Ubuntu.vmx ar teksta redaktoru (Wordpad vai custom.recipes.EditPlus un atrast tajā sekojošas rindas:

  #ide1:0.fileName = "auto detect"
  #ide1:0.deviceType = "cdrom-raw"
  ide1:0.fileName = "/home/inst/OS_images/ubuntu-8.04-desktop-i386.iso"
  ide1:0.deviceType = "cdrom-image"
 3. Pirmās divas rindas aizkomentē; otrās divas rindas atkomentē un trešajā rindā norāda faktisko ISO faila atrašanās vietu, (ņemiet vērā, ka slīpsvītras ir "pareizās" nevis "ačgārnās", piemēram Windows ceļš būtu ide1:0.fileName = "C:/install/Kubuntu/kubuntu-7.10-desktop-i386.iso".
 4. Tad ar dubultklikšķi atver Ubuntu.vmx failu - tiks palaista VmWare Player programma, kura aktivizēs failā Ubuntu.vmx aprakstīto virtuālo mašīnu.
 5. Gadījumā ja virtālā mašīna nestartējas, iespējams, ka tā cenšas atjaunot nepareizi saglabātu stāvokli. Tad var izdzēst visus "liekos" failus, izņemot *\*.vmx konfigurācijas failu un *\*.vmdk diska attēla failu(s). Sīkāk par VmWare mašīnas failu struktūru skat. VMWare failu tipi.

Ērtāka VMWare lietošana

 1. Lai atvērtu virtuālo mašīnu pilnā ekrānā, spiest <<Ctrl+Alt+Enter>>
 2. Lai to samazinātu līdz logam, vai lai "atbrīvotu" kursoru no virtuālās mašīnas loga, spiest Ctrl+Alt.
 3. Lai nosūtītu uz virtuālo mašīnu Ctrl+Alt+Del kombināciju, spiest Ctrl+Alt+Insert.

Ekrāna izšķirtspējas mainīšana

 1. Virtuālajā mašīnā parasti ir pieejama standarta 3/4 izšķirtspēja, kas nav apmierinoša platekrāna datoriem. Lai uzliktu platekrāna izšķirtspēju virtuālās mašīnas, *\*.vmx konfigurācijas faila beigās pievieno rindas, kas parāda maksimālo piemēroto izšķirtspēju, piemēram:

  svga.maxWidth = "1680"
  svga.maxHeight = "1050"
 2. Pēc tam iestata vajadzīgo izšķirtspēju Kubuntu. Izvēlas: K-System Settings-Monitor & Display-Size, Orientation & Positioning un pārvelk slīdni uz vajadzīgo izšķirtspēju (piem. 1680x1050). Tad nospiež pogas Apply un Keep lai saglabātu iestatījumus. Šie ekrāna izšķirtspējas iestatījumi saglabājas konkrētam lietotājam.

Peles ritenīša atbalsts

 1. Lai iestatītu peles ritenīti Ubuntu virtuālajā mašīnā, izmaina /etc/X11/xorg.conf peles iestatījumus uz:

  Section "InputDevice"
  Identifier "Configured Mouse"
  Driver "vmmouse"
  Option "CorePointer"
  Option "Device" "/dev/input/mice"
  Option "Protocol" "ImPS/2"
  Option "Buttons" "5"
  Option "ZAxisMapping" "4 5"
  EndSection
 2. Skat: http://www.mkyong.com/linux/how-to-enable-mouse-wheel-scrolling-in-ubuntu-vmware/

Saites

VmWare sāknēšanas iestatījumu maiņa


  
Created by Valdis Vītoliņš on 2008-08-09 11:18
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2018-04-07 21:26
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License