Paldies, Google, bet nevajag

Jeb "Thanks, Google, but no thanks!"

Vai esat saņēmuši vēstuli no kādas starptautiskas, pasaules līmeņa kompānijas? Es, kā SIA "Odo" pārstāvis, saņēmu vēstuli no Google. No tās pašas kompānijas, kura nodrošina tīmekļa meklētāju. Lai gan patiesībā tas bija tikai kompānijas sākums, jo tagad tā sniedz neskaitāmus pakalpojumus, no kuriem populārākie ir gmail, youtube, drive/docs, maps vietnes, Android operētājsistēma un bezšofera auto. Tomēr tikai viens no tiem dod vērā ņemamu peļņu.

Ja sekojam naudai, tad Google ir reklāmas kompānija.

No visa 59G$ apgrozījuma 2013. gadā, no reklāmām Google ieguva aptuveni 50G$. Atšķirībā no klasiskām reklāmas kompānijām, kuras savu biznesu sāka taustāmā/analogā vidē, Google savu biznesa impēriju radīja digitālajā vidē.

Savus miljardus Google nopelna sekojošos veidos:

1. Ievietojot apmaksātas reklāmas google meklētāja lapā:
Att01.png
Šo pakalpojumu sauc par AdWords

2. Ievietojot reklāmas citās tīmekļa vietnēs:
Att05.png
Šo pakalpojumu sauc par AdSense

Cik zinu no citu pieredzes, ievietojot AdSense reklāmas savā vietnē, teorētiski varat nopelnīt, jo daļu no naudas, ko Google paņem no reklāmas pasūtītāja, tā samaksā vietnes turētājam. Vairumā gadījuma tā gan ir tikai "virtuālā nauda", kuru varat iztērēt, lai pasūtītu, piemēram, AdWords "bezmaksas" reklāmu, bet pārvērst reālā naudā to ir diezgan piņķerīgi.

Google man piedāvā 40€ bez maksas (lieliem burtiem) AdWords reklāmām, ja vispirms iztērēšu 10 eiras (maziem burtiem):
IMG_1817.png
(Kafijas traips nav no Google. Tas radās, mēģinot vēstulei atrast vismaz kaut kādu sakarīgu pielietojumu.)

Vēstulē ir papīra forma ar paskaidrojumiem, kā tā ir jāaizpilda.

IMG_1818.png

Tomēr atpakaļ tā jāsūta nav, jo tās aizpildīšana ir tikai prāta sakārtošana/rotaļāšanās un pats pakalpojuma pieteikums tālāk ir jāveic elektroniski. 

Ir tikai viens bet. Es pieturos pie principa — "labāk pirkt vajadzīgu lietu par dubultu cenu, nekā nederīgu par puscenu". Tāpēc reklāmas ar akcijām un atlaidēm mani neinteresē, un, iespēju robežās, es tās neskatos. Piemēram, tīmekļa lapās es izmantoju Firefox  AdBlockPlus spraudni, kas reklāmas novāc automātiski. (Lai izveidotu augstāk parādītos lapu paraugus, es šo spraudni atslēdzu.)

Pasaulē gadā patērē ap 400M tonnas papīra un, neskatoties uz digitalizāciju un "bezpapīra" birojiem, patēriņš arvien pieaug. Eiropā uz vienu iedzīvotāju patērē ap 200 kg papīra, bet ASV pat 300 kg papīra gadā. Lielāko daļa no tā ir iztērē tikpat bezjēdzīgi, kā man atsūtītajā Google piedāvājumā. Lai kaut nedaudz samazinātu savu "ekoloģisko pēdu", es publiski paziņoju:

Paldies, Google, bet mani šādi piedāvājumi neinteresē.

Ceru, ka būsiet uzdevumu augstumos ar tīmekļa satura atpazīšanu un manu vēlmi sapratīsiet tikpat skaidri, kā spējāt atrast mana uzņēmuma adresi. Lūdzu, nesūtiet arī šādus piedāvājumus elektroniski, jo cīņai ar mēstulēm pasaulē tērē ap 13TWh elektrības gadā.

Tags Google Tirgus
Created by Valdis Vītoliņš on 2014-06-03 13:18
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2021-04-13 14:27
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License