Par SIA "Odo"

SIA Odo ir programmatūras izstrādes kompānija, kas ievieš un uztur atvērtā koda tehnoloģijas, kā arī piedāvā apmācību un konsultācijas.

Datoru programma  nav apģērbs vai auto, kas noveco lietojot. Atšķirībā no preces, datoru programmu var kopēt praktiski par velti. Datoru programmas ir kā zināšanas — tās noveco no nelietošanas, bet lietojot to vērtība pieaug. Tāpēc nav pareizi programmu ražot kā preci un nolikt plauktā. Daudz labāk ir izmantot zinātnes informācijas apmaiņas principus — programmas brīvi izplatīt, modificēt un papildināt atbilstoši savām vajadzībām. Ir pilnīgi nepareizi informācijas kopēšanu uzskatīt par "ļaunumu", kas jāierobežo ar juridiskiem šķēršļiem.

No skolotāja mēs sagaidām zināšanas nevis grāmatu kaudzi. No ārsta mēs sagaidām izārstēšanu nevis zāļu sauju. Tad kāpēc no datorprogrammu ražotāja mēs pērkam licences, nevis risinājumu, kas dara to, kas nepieciešams?

Kvalitatīvu IT risinājumu var ieviest tikai sadarbojoties ar vienlīdzīgiem noteikumiem. Tāpēc ir nepieciešams izmantot visiem pieejamu atvērtā koda programmatūru, atvērtus standartus un formātus. SIA "Odo" atbalsta atvērtu standartu ieviešanu informācijas apmaiņā kā Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) biedrs.

SIA "Odo" uztur publiski pieejamu zināšanu bāzi, kurā ir apkopoti atvērtā satura materiāli par dažādām IT nozares tēmām, kur galvenokārt uzmanība ir pievērsta atvērtā koda risinājumu ieviešanai, drošībai un uzturēšanai.

Saites:

Tagi: English
Izveidojis Valdis Vītoliņš 2009-04-02 10:41
Pēdējais mainījis Valdis Vītoliņš 2016-04-25 18:36
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License