Prev | Next |
Strādājot kā tāldarbinieks Jūs varat būt gan kāda uzņēmuma darbinieks, gan pašnodarbināta persona, individuālais komersants vai uzņēmējs.
Darba likumdošanas mērķis ir aizsargāt darbinieku darba attiecībās. Tajā pašā laikā likumdošana pieļauj elastīgus risinājumus efektīvākam darbam. Tā kā tāldarbs Eiropas Savienībā (ES) kļūst arvien izplatītāks, ir likumsakarīgi, ka tāldarbā iesaistīto cilvēku tiesības un darba apstākļi sāk piesaistīt lielu uzmanību. Darba likumdošana Eiropā meklē līdzsvaru starp darba drošību un elastīgiem darba nosacījumiem.
Nodaļas sākums attiecas uz likumdošanu, kad tāldarbinieks ir uzņēmuma darbinieks. Jūs iepazīsieties ar Eiropas pamatnolīgumu par tāldarbu, bet nodaļas turpinājumā uzzināsiet par tāldarba tiesisko regulējumu Latvijā. Nodaļas noslēgumā Jūs iepazīsieties ar citām tāldarbinieka juridiskām nodarbinātības formām kā pašnodarbinātais, individuālais komersants, uzņēmējs, uz kurām attiecas citi ar uzņēmējdarbību saistīti normatīvie dokumenti.
Nodaļa paredzēta gan tāldarbiniekiem, gan darba devējiem un vadītājiem, gan ikvienam, kurš interesējās par tāldarba tiesisko pamatu.
Pēc šīs nodaļas apgūšanas jūs pratīsiet:
- Izskaidrot, kādi var būt tāldarbinieka juridiskie statusi.
- Izskaidrot, ko nosaka Eiropas pamatnolīgums par tāldarbu.
- Paskaidrot, kuri normatīvie akti ir saistīti ar tāldarba tiesisko regulējumu Latvijā.
- Paskaidrot atšķirības starp darba un uzņēmuma līgumu
- Paskaidrot, ar ko atšķiras pašnodarbinātais no individuālā komersanta.
Šajā nodaļā ir apskatītas sekojošas tēmas
4.1. Darba attiecības tāldarbā
4.2. Tāldarbinieks kā darbinieks
4.3. Tāldarbinieks kā uzņēmējs
4.4. Papildu resursi
Prev | Next |