Prev
2.1. Vai Jums ir iespēja strādāt tāldarbu?
Next
2.3. Kā izveidot sev efektīvu stratēģiju tāldarba veikšanai

2.2. Kā pamatot darba devējam savu izvēli strādāt tāldarbu?

Ja apgūstot iepriekšējās nodaļas, esat sapratis, ka Jums varētu būt iespēja strādāt tāldarbu, tad nākamais solis ir pārliecināt savu darba devēju par to.

Sarunai ar darba devēju par vēlmi strādāt tāldarbu ir labi jāsagatavojas. Daudzi darba devēji uzskata, ka dodot atļauju darbiniekam strādāt tāldarbu, viņi darbinieku apbalvo, pasniedz darbiniekam dāvanu. Iespējams, ka darba devējs var šaubīties par jūsu darba produktivitāti, ka jūs nevarēs kontrolēt, vai arī kā Jūs neesamība birojā slikti ietekmēs komandas darbu. Tikai no Jums ir atkarīgs, kā jūs sagatavosieties sarunai un argumentēsiet dažādus darba devēja iebildumus. Jums jāpierāda, ka esat labs un piemērots kandidāts tāldarbam un, ka uzņēmums tikai iegūs no tā, ka Jūs strādāsiet tāldarbu. Ka tāldarbs nav Jūsu personīgo iegribu apmierināšana. Ja Jūs darba devējam sāksiet stāstīt par to, ka vēlaties redzēt kā aug Jūsu mazulis, nevēlaties pavadīt laiku sastrēgumos, tad visticamāk, ka Jūs neuzklausīs.

Šajā nodaļā Jūs varēsiet apgūt kā pamatot darba devējam, ka uzņēmums iegūs no tā, ka Jūs strādājat tāldarbu, kā izstrādāt savu darba noslodzes grafiku un komunikāciju plānu un apvienot to tāldarba piedāvājumā. Kā sarunāties ar savu vadītāju, izskaidrot savu plānu, prezentēt savu tāldarba piedāvājumu.

2.2.1. Pārvērtiet savus personīgos ieguvumus par uzņēmuma ieguvumiem

Jūs uzzināsit, kā pamatot, ka uzņēmums tikai iegūs, ja: Jūs pavadīsiet vairāk laika kopā ar savu ģimeni, pārstāsiet pavadīt ceļā uz darbu ilgu laiku, iegūsiet elastīgu darba laiku, būsiet prom no biroja telpām, ietaupīsiet naudu.

Visticamāk, ka Jūsu darba devējs brīdī, kad lūgsiet iespēju strādāt tāldarbu, vaicās Jums - kāpēc to vēlaties. Tāpēc Jums jau iepriekš ir jāsagatavo atbildes, kur pamatosiet, ko uzņēmums iegūs nevis, ko Jūs iegūsiet no tāldarba. Patiesībā tāldarbs ir ieguvums gan Jums, gan Jūsu darba devējam. Tikai Jums to vajag izskaidrot savam vadītājam.

1. personīgais iemesls: Iespēja pavadīt vairāk laika kopā ar savu ģimeni

Iespējams, ka Jūs vēlaties strādāt tāldarbu tāpēc, ka varēsiet laicīgi izņemt bērnu no bērnudārza, aizvest vecāko bērnu uz sporta nodarbībām vai parūpēties par vecākiem. Negaidiet, ka Jūsu darba devējs bus ieinteresēts Jūsu ģimenes problēmās. Tā vietā izskaidrojiet viņam, kāpēc visu dienu atrodoties mājās un strādājot tāldarba režīmā Jūs būsiet labāks darbinieks.

Piemēri kā paskaidrot:

  • Es dažkārt neesmu uz vietas birojā, jo man jāved bērns pie ārsta vai jāapmeklē vecāku sapulces, vai nevaru būt, kad saslimst aukle. Ja es strādātu mājās, tad es varētu visus šos pasākumus iekļaut savā dienas kārtībā, man būtu viss nepieciešamais, lai es strādātu pilnu darba dienu, ja atgadītos kāds šāds iepriekš neparedzēts gadījums.
  • Mana darba diena dažreiz tiek pārtraukta dažādu ģimenes apstākļu dēļ. Piemēram, zvans no aukles vai no dēla. Ja es strādātu mājās, es šos jautājumus atrisinātu daudz ātrāk un mazāk kavētu laiku darbam Tāpat, ja man ir nepieciešams dienas laikā pievērsties ģimenes jautājumiem, vieglāk būtu pagarināt manu darba dienu, ja es strādātu mājās. Es varētu strādāt pirms bērni ir pamodušies vai vakarā, kad viņi ir jau aizgājuši gulēt.
  • Es nevaru vakaros ilgi strādāt darba vietā, jo man ir jāizņem bērni no bērnudārza. Ja es srādātu tāldarbu, es varētu izņemt bērnus un pēc tam vēl mājās pastrādāt.

2. personīgais iemesls: Pārstāt pavadīt ceļā uz darbu ilgu laiku

Ja dzīvojat tālu no biroja, iespējams, ka esat noguris no garajām stundām, ko katru dienu pavadāt ceļa uz un no darba. Žēlošanās par to, neietekmēs darba devēju. Tomēr ir daži argumenti, kas var pārliecināt darba devēju:

  • Es pavadu ceļā uz darbu vairāk par 1 stundu, nedēļā kopā vairāk par 10 stundām. Ja es strādātu mājās, man būtu vairāk enerģijas darba dienas sākumā un daudz elastīgāk es varētu papildu stundas strādāt, ja tā vajadzētu.
  • Dažreiz man neizdodas nokļūt laicīgi birojā, neatkarīgi no tā, ka es laicīgi izeju no mājām. Iemesls ir sniegs, vai citi pārvietošanos apgrūtinoši laika apstākļi, sabiedriskā transporta kavēšanās, sastrēgumi utt. Aizkavēšanās no rīta neļauj man laicīgi sazināties ar starptautiskiem partneriem. Ja es būtu mājās es varētu sākt strādāt laicīgi.
  • Es strādāju garas stundas birojā, katru dienu es pavadu ilgāk par stundu ceļā uz un no biroja. Darba apjoms un garais ceļš ietekmē manu produktivitāti. Es domāju, ka es būtu daudz produktīvāks, ja laiku, ko pavadu ceļā, izmantotu atpūtai.
  • Liela daļa no mana darba ir saistīta ar klientiem, kuriem līdz mūsu birojam ir jābrauc daudz kilometru, bet daudzi no klientiem atrodas tuvumā manām mājām. Es varētu celt mūsu uzņēmuma pakalpojumu kvalitāti, ja piedāvātu klientiem pakalpojumus viņu birojos.

3. personīgais iemesls: Elastīgs darba laiks

Varbūt Jūs meklējat brīvību, lai izrautos no biroja dzelžainās dienas kārtības, lai varētu pats izvēlēties, kad strādāt un kad atpūsties.

Pamatojiet savam vadītājam, kā tas var uzlabot Jūsu darba efektivitāti un kādi būs uzņēmumam ieguvumi.

  • Manas visproduktīvākās stundas ir agri no rīta. Tad es padaru darbus precīzāk un projektus īstenoju ātrāk. Es nevaru ierasties birojā sešos no rīta, bet mājās es varētu sākt strādāt jau šajā laikā.
  • Strādājot mājās, es nebūtu ierobežots formālajā darba laikā. Piemēram, ja kāds klients piezvanītu vēlā pēcpusdienā, es varētu uzreiz ķerties pie uzdevuma izpildes nevis beigt darbu un skriet uz vilcienu.

4. personīgais iemesls: Būt prom no biroja telpām.

  1. Iespējams, ka Jūs nevēlaties strādāt birojā, jo tur notiek nemitīga aprunāšana, sarunas par politiku, nebeidzamas sapulces utt. Bet tas nebūs pietiekami, ka esat noguris vai garlaikots no atmosfēras, kāda ir birojā. Jums ir jāpamato savam darba devējam, kā Jūsu prombūtne var sekmēt uzņēmuma produktivitāti:
  • Es zinu, ka es būtu daudz produktīvāks, ja man būtu vismaz viens vai divas dienas nedēļā, kad es varētu strādāt bez pārtraukuma- nepiedaloties sapulcēs, neatbildot uz kolēģu mazsvarīgiem jautājumiem vai jautājumiem, kas vispār neattiecas uz darbu. Labākā vieta man būtu mājās.
  • Man ir astma un dažreiz man ir grūti birojā, jo šeit pilsētā ir sliktas kvalitātes gaiss. Kad astma saasinās, es neesmu ļoti produktīvs un kolēģi parasti ir noraizējušies par manu veselību. Ja es varētu strādāt mājās, kas atrodas piepilsētas rajonā, kur gaiss ir mazāk piesārņots, astmas simptomi samazinātos. Es lieki netraucētu ari kolēģus ar savu slimību.

5. personīgais iemesls: Ietaupīt naudu

Viens no iemesliem, kas Jūs pamudina uz tāldarbu, varētu būt – ietaupīt uz ceļa izdevumu rēķina, vai arī uz īres rēķina, ja dzīvosiet tālu no pilsētas. Tā vietā, lai uzsvērtu finansiālos ieguvumus, izskaidrojiet darba devējam, ka vēlaties strādāt pašreizējo darbu, bet jums ir finansiālas grūtības, kuras rada ceļa izdevumi vai mājokļa izmaksas:

  • Man patīk mans darbs, bet man ir nepieciešams iegādāties jaunu mājokli, kas atbilstu manas ģimenes vajadzībām (it sevišķi ja ģimenē ir piedzimis bērns). Mēs nevaram neko piemērotu atrast biroja tuvumā. Tāpēc es vēlētos pārcelties uz citu novadu/pilsētu, kur mēs varētu atļauties iegādāties mājokli, un arī turpināt strādāt šajā uzņēmumā. Sakarā ar to, ka attālums līdz darba vietai būs ievērojami lielāks, nekā tagad, vienīgais veids kā es varu strādāt, ir no mājām, vismaz daļēju slodzi.
  • Šis uzņēmums ir lieliska darba vieta, kur strādāt, Tomēr es esmu uzzinājis, ka uzņēmums, kur es varētu veikt līdzīgu darbu atrodas krietni tuvāk manai dzīvesvietai, Mana ģimene vēlas, lai es būtu tuvāk mājam. Tomēr es domāju, ka būtu labāk, ja es varētu strādāt šajā pašā uzņēmumā, tikai no mājām.

2.2.2. Uzsveriet faktus, kas atbalsta tāldarbu

Izmantojiet faktus, piemeklējiet faktus atbilstoši Jūsu uzņēmuma situācijai.

Izmantojiet faktus

Gatavojoties sarunai neaprobežojaties tikai ar saviem uzskatiem, kāpēc jums būtu jāstrādā tāldarbs.

Sagatavojiet dažādus faktus, grafikus un piemērus, kad tāldarbs ir devis pozitīvus rezultātus.

Skaitļiem ir spēks. Sameklējiet statistikas datus, kas pamato, ka tāldars uzlabo produktivitāti, samazina kavējumus, vairo darbinieku apmierinātību, samazina kadru mainību.

Piemeklējiet faktus atbilstoši Jūsu uzņēmuma situācijai

Svarīgi ir izvēlēties pamatojumu atbilstoši Jūsu uzņēmuma situācijai. Ja piemēram, no Jūsu uzņēmuma pēdējā laikā ir aizgājuši vairāki kvalificēti speciālisti, tad varat izmantot statistikas datus par to, ka tāldarbs samazina kadru mainību.

2.2.3. Pieminiet konkurentu sasniegumus tāldarba atbalstā

Noskaidrojiet, kāda ir konkurentu attieksme pret tāldarbu. Esiet radošs, pētot konkurentus.

Noskaidrojiet, kāda ir konkurentu attieksme pret tāldarbu

Viena no iespējām, kā pārliecināt savu vadītāju, ir parādīt, ka konkurentu uzņēmums atbalsta tāldarbu. Vadītāji zina, ka viņiem ir jāpiedāvā konkurētspējīgs atalgojums un papildus atbalsta pasākumi darbiniekiem, savādāk viņi zaudēs savus labākos darbiniekus. Iespēja, izvēlēties, vai strādāt no mājām ir būtisks ieguvums darbiniekam, ko darba devējs var nodrošināt papildus neieguldot līdzekļus.

Esiet radošs, pētot konkurentus

Dažreiz ziņas par citiem uzņēmumiem nemaz tik viegli nav iegūstamas. Jūs varat skatīties mājas lapās informāciju, mēģināt uzzināt citu uzņēmumu nostāju pret tāldarbu no sarunām ar to darbiniekiem.

ASV publiski ir pieejama datubāze ar uzņēmumiem, kuri nodrošina tāldarbu. Latvijā nav apkopota informācija par tāldarbam draudzīgiem uzņēmumiem.

2.2.4. Sagatavojiet savu piedāvājumu par tāldarbu

Piedāvājumā aprakstiet, kā Jūs veiksiet savus darba pienākumus, strādājot attālināti, tajā skaitā kāda būs sadarbība ar kolēģiem un vadītājiem.

2.2.4.1. Galvenie punkti tāldarba piedāvājumā

Kopsavilkums

Rindkopa, kur dots īss kopsavilkums.

Izmēģinājuma periods

Pat ja jums ir mērķis ilgtermiņā strādāt tikai mājās, iesākumā vajadzētu lūgt atļauju strādāt izmēģinājuma periodu uz trīs mēnešiem. Ja tas ir sekmīgs, tad Jums būs iespēja turpināt. Ja ne, tad jāmaina, to kas neizdevās un jāmēģina vēlreiz, vai arī jāatgriežas birojā, kā iepriekš.

Biznesa iemesli tāldarbam

Izstāstiet darba devējam, ko viņš iegūs, ja Jūs strādāsiet tāldarbu (skat. iepriekš. nodaļu.)

Statistika, fakti, piemēri

Izvēlieties dažus statistikas datus, kas palīdz pamatot jūsu piedāvājumu.

Jūsu sasniegumi

Uzskaitiet, ko esat sasniedzis, strādājot šajā uzņēmumā. Parādiet, ka esat uzticams darbinieks.

Darbs mājās

Uzskaitiet nedēļas dienas, kad plānojat strādāt mājās. Vai tās katru nedēļu būs vienas un tās pašas? Vai mainīsies, atkarībā no vajadzībām? Iesāciet ar dažām dienām - vienreiz vai divreiz nedēļā. Vēlāk, ja viss izdosies, varēsiet vairākas dienas nedēļā. Bieži 2 dienas nedēļā tāldarbs ir vispieņemamākais darba devējam. Izvēlieties stratēģiski pareizās dienas, ņemot vērā darba devēja vajadzības. Pirmdienas parasti ir sliktas dienas tāldarbam. Nevajadzētu strādāt mājās dienās, kad tiek plānotas iknedēļas sapulces, konferences. Piektdienas varētu būt vienas no labākajām dienām tāldarbam. Daudzi cilvēki darbu beidz agrāk pirms brīvdienām. Iespējams, ka varat plānot katru nedēļu, kuras dienas strādāsiet mājās, atkarībā no tā, kādi plāni konkrētajā nedēļā ir uzņēmumam. Ja plānojat vairāk par vienu dienu nedēļā strādāt no mājām, tad Jums jāizvēlas, vai strādāsiet divas dienas pēc kārtas vai arī darbs mājās mīsies ar darbu birojā. Strādājot vairākas dienas pēc kārtas mājās, Jūs iegūsiet lielāku brīvību, elastīgāku darba laiku. Toties ja darbs mājās mīsies ar darbu birojā, tad Jums būs iespējams uzturēt labākas attiecības ar kolēģiem. Dažādiem nodarbošanās veidiem ir piemēroti dažādi darba režīmi. Jebkurā gadījumā norādiet, ka esat gatavs uz izmaiņām darba režīmā. Ja nepieciešams, varat ierasties birojā dienās, kad plānojat strādāt mājās.

Jūsu darba laiks mājās

Ja iespējams, saglabājiet to pašu darba laiku kā birojā. Vismaz sākumā. Tas ļaus Jūsu vadītājam vieglāk pārliecināties, ka jūs tiešām strādājat. Bet iespējams, ka Jūs vēlaties mājās sev citu darba laiku, jo tas ir viens no iemesliem, kādēļ vēlējāties strādāt tāldarbu. Tomēr arī šajā gadījumā mēģiniet iekārtot savu darba laiku tā, lai vismaz dažas stundas tas pārklājas ar darba laiku birojā, lai kolēģiem un vadībai būtu vieglāk sazināties ar Jums.

Ko jūs darīsiet tāldarbā

Uzskaitiet uzdevumus, kādus veiksiet mājās. Ja iespējams, mēģiniet sadalīt, ko veiksiet mājās un ko birojā.

Jūsu mājas birojs

Aprakstiet, kāda izskatīsies no kā sastāvēs jūsu darba vieta mājās. Norādiet, kādi drošības pasākumi tiks ievēroti. Aprakstiet, kurš maksās par materiāliem un aprīkojumu, kas Jums ir vajadzīgs mājās. Ja sāksiet ar daļēju slodzi izmēģinājuma periodu uz 3 mēnešiem, iespējams, ka Jūs negribēsiet lūgt savam darba devējam. lai viņš maksā papildus. Jums būs sarežģīti aizstāvēt savu piedāvājumu par tāldarbu, ja darba devējam tas sagādās papildus izdevumus. No otras puses, ja jūs plānojat strādāt tāldarbu pilnu slodzi, tad darba devējs varētu atbalstīt Jūsu mājas biroja iekārtošanu un segt dažus izdevumus. Ja Jūs vēlēsietis, lai darba devējs sedz kādas izmaksas, tad Jums jāsagatavo izmaksu-ieguvumu analīze. Un jāpierāda, kā izdevumi ilgtermiņā atmaksāsies.

Kā kolēģi ar jums varēs sazināties

Jo vairāk būs iespēju, ka kolēģi varēs ar jums sazināties, jo drošāks un apmierinātāks ar jūsu piedāvājumu būs darba devējs. Tāpēc veiciet analīzi, cik daudz jūsu darba pienākumi ietver komunikāciju un sadarbību ar citiem kolēģiem. Aprakstiet, kā Jūs to nodrošināsiet strādājot mājās. Ietveriet gan komunikāciju ar vadītāju, gan ar kolēģiem, gan ar klientiem. Parasti komunikācijai izmanto tālruni un e-pastu. Svarīgi ir piedāvāt veidu, kā kolēģi varēs sazināties ar Jums, ja Jūs būsiet ārpus mājas biroja. Iespējams, ka varat lasīt e-pastu mobilajā telefonā? Kad neesat birojā uz galda uzlieciet uzrakstu, ka strādājat mājās un savu kontaktinformāciju (vīrietim, sievietei).

Kā jūs uzskaitīsiet padarīto un laiku

Kad Jūs strādājat birojā, ir diezgan vienkārši vadītājam pārliecināties, cik daudz Jūs strādājat. Bet, kad Jūs būsiet mājās, vadītājs neredzēs ne, ka Jūs ātrāk beidzat strādāt, ne arī, ka strādājat virsstundas. Jums tas jāpierāda savādākā ceļā. Viens no vienkāršākajiem veidiem ir sagatavot dienas vai nedēļas atskaites par veiktajām aktivitātēm, sasniegumiem un progresu dažādos projektos. Otra iespēja ir pierakstīt, kas tiek veikts katru stundu, lai vadītājs varētu precīzi redzēt, kā pagājusi diena. Stratēģijas esamība, kā radīt vadītājam priekšstatu par paveikto, palīdzēs Jums pārliecināt darba devēju par tāldarba iespējamību.

Kā Jūs piedalīsieties projektos

Ja Jūs regulāri piedalieties grupu darbā, tad Jums jāizdomā mehānisms, lai tāldarbs nepalēninātu grupu darbu. Piemēram, Jūs varat iepriekš vienoties, kāds būs Jūsu uzdevums, ko paveiksiet mājās. Noteikti norādiet, ka varēsiet ierasties birojā, ja tas būs nepieciešams projektā.

Kā jūs nodrošināsiet drošību un konfidencialitāti, strādājot mājās

Atkarībā no nozares, kurā darbojaties, darba devējs var uztraukties, vai darbs mājās neapdraud konfidenciālus datus. Uzskaitiet darbības, ko veiksiet attiecībā uz klientu sarakstiem, tirgus noslēpumiem u.c svarīgu informāciju. Piemēram, neliela seifa iegāde vai slēgtas atvilktnes izmantošana, antivīrusu programmas izmantošana utt.

Kā tāldarbs ietekmēs Jūsu atalgojumu

Ja vien Jūs strādājat tās pašas stundas un veicat tos pašus uzdevumus ko birojā, nevajadzētu mainīties jūsu atalgojumam.

2.2.4.2. Dokumenta noformējums

Dokumenta formātam un stilam vajadzētu atbilst tam, kāds ir pieņemts Jūsu uzņēmumā. Dokumentam jāatgādina uzņēmuma dokuments nevis personīgs iesniegums. Tāldarba piedāvājums Jūsu vadītājam liks saprast, ka Jūs esat pārdomājis un gatavojies sarunai un vēlaties sadarboties arī turpmāk, ievērojot biznesa etiķeti.

2.2.5. Prezentējiet savu piedāvājumu

Esiet pacietīgs un pārliecināts. Izvēlieties pareizo personu. Nelūdzieties un nestrīdieties.

Esiet pacietīgs un pārliecināts!

Iespējams, ka Jums ir vēlēšanās pēc iespējas ātrāk savam vadītājam izstāstīt, ka vēlaties strādāt tāldarbu. Kaut vai nejauši satiekoties biroja gaitenī starp kabinetiem. Tomēr ir vērts paciesties un ieplānot tikšanos. Neatkarīgi no tā, vai vadītājs piekritīs Jūsu idejai par tāldarbu, vai noraidīs to, Jūs būsiet parādījis sevi kā nosvērtu un profesionālu darbinieku.

Bieži saruna ar vadītāju notiek divās kārtās. Vispirms, tiekoties ar vadītāju, Jūs vienojaties konceptuāli par tāldarba iespējamību. Pēc tam Jūs sagatavojat savu tāldarba piedāvājumu rakstiski. Iespējams, ka savu piedāvājumu jau esat uzrakstījis, nākot uz tikšanos ar vadītāju, pēc tikšanās ir jāizdara tikai daži labojumi. Jūsu piedāvājums noderēs, lai vadītājs vēlreiz pārskatītu, kā Jūs esat iecerējis veikt tāldarbu, kā arī piedāvājums ir vajadzīgs, ja tas ir jāsaskaņo vēl ar citiem augstākstāvošiem vadītājiem.

Izvēlieties pareizo personu!

Izdomājiet, kurš no jūsu vadītājiem ir galvenā persona, kam jāakceptē Jūsu tāldarba piedāvājums.

Ja tas nav Jūsu tiešais vadītājs, izvērtējiet, vai Jums ir nepieciešams tiešā vadītāja atbalsts, vai arī Jūs vērsīsieties pie augstākstāvoša vadītāja, apejot savu tiešo vadītāju.

Nelūdzieties un nestrīdieties!

Atcerieties, ka jūsu piedāvājums ir sadarbības piedāvājums uzņēmumam. Piedāvājuma mērķis ir parādīt uzņēmuma ieguvumus. Nelūdzieties un nestrīdieties, lai iegūtu iespēju strādāt mājās. Jo vadītājs tādējādi var uztvert tāldarbu kā uzņēmuma labvēlības izpausmi vai dāvanu darbiniekam.

Apzinieties, ka jūsu vadītājam var nebūt zināšanas par tāldarbu un viņš var uztvert tāldarbu kā draudu perfektai disciplīnai un produktivitātei.

2.2.6. Noslēdziet rakstisku līgumu

Piemēri līgumiem.

Ja būsiet ar savu darba devēju apsprieduši tāldarba piedāvājumu un vienojušies par savstarpēji pieņemamiem nosacījumiem, nākamais solis ir noslēgt savstarpēju līgumu par tāldarbu.

Piemēri līgumam (angliski):

2.2.7. Esiet gatavs iebildumiem

Sagatavojieties sarunai ar darba devēju. Piemēri darba devēju iebildumiem un iespējamās atbildes.

Visticamāk, ka Jūsu darba devējam būs iebildumi, ka Jūs vēlaties strādāt tāldarbu. Vislabāk ir sagatavoties pirms sarunas ar vadītāju un izdomāt, kā argumentēt vadītāja iebildumus.

Biežāk sastopamie iebildumi

Tas nav iespējams, ka Jūs varētu savus darba pienākumus paveikt no mājām

Ja Jūsu vadītājam nav iepriekšēja pieredze ar darbiniekiem, kuri ir strādājuši mājās, tad iespējams, ka viņš var satraukties par dažādiem jautājumiem: gan par to, kā Jūs sazināsieties ar kolēģiem, gan par to, vai Jums mājās būs atbilstošs tehniskais aprīkojums utt.

Esiet pacietīgs un paskaidrojiet, kā esat plānojis organizēt savu darbu mājās. Izmantojiet savu tāldarba piedāvājumu, kur esat secīgi visu izskaidrojis.

Jūs nevarēsiet būt birojā, kad būsiet mums nepieciešams

Iespējams, ka Jūsu darba devējs uztraucas, ka būs grūtības sazināties ar Jums, kad sāksiet strādāt mājās. It īpaši, ja plānojat strādāt ārpus parastā darba laika. Novērsiet darba devēja uztraukumu, izskaidrojot savu stratēģiju, kā Jūs uzturēsiet sakarus ar biroju. Darba devējs var uztraukties par to, ka Jūs varat nokavēt svarīgus notikumus birojā, kā piemēram, tikšanos ar nozīmīgiem klientiem. Kas notiks gadījumos, ja svarīgās tikšanās un prezentācijas būs dienās, kad Jūs esat ieplānojis strādāt mājās? Ja iepriekš būsiet sagatavojis savu tāldarba piedāvājumu, tad uz šiem jautājumiem Jums jau būs atbildes. Pārlieciniet darba devēju, ka satiksieties ar klientiem, kad vien tas būs nepieciešams.

Kā mēs zināsim, ka Jūs strādājat?

Daudzi vadītāji jūtas nekomfortabli, pārraugot darbiniekus, kas strādā attālināti. Tāpēc iepazīstiniet savu darba devēju, kā Jūs plānojat atskaitīties par padarītajiem uzdevumiem un nostrādāto laiku.

Mēs nekad iepriekš neko tādu neesam darījuši

Darba devējs var iebilst tāpēc vien, ka iepriekš neviens uzņēmuma darbinieks nav strādājis mājās un ka uzņēmumam nav izstrādāts rīcības plāns tāldarbam. Šajā situācijā Jūs varat darba devējam ar statistikas datiem pamatot, ka pasaulē, tajā skaitā Latvijā un Eiropas Savienībā pieaug cilvēku skaits, kuri veic tāldarbu. Tas varētu iedrošināt Jūsu darba devēju. Uzsveriet, ka sākumā Jūs varētu strādāt mājās uz noteiktu izmēģinājuma laiku, piemēram, trīs mēnešiem.

Citi uzņēmuma darbinieki arī gribēs strādāt mājās

Jūsu darba devējs var uztraukties, ka jūsu piemēram sekos arī citi uzņēmuma darbinieki. Tomēr ne visi darbinieki var un vēlas strādāt tāldarbu. Daļa nevar, jo ne visi darba pienākumi ir veicami mājās. Daudzi cilvēki izvēlas strādāt birojā, lai izkļūtu no vientulības. It īpaši cilvēki, kuriem nav ģimenes.

Jūsu prombūtne neļaus izveidot saliedētu komandu

Ja jūs esat kādas komandas (kolektīva) loceklis, Jūsu darba devējs var uztraukties, ka jūsu kolēģi nevarēs īstenot ideju ģenerēšanas sapulces, un citus pasākumus, kuros ir nepieciešama Jūsu klātbūtne. Izskaidrojiet, kā uzturēsiet sakarus ar kolēģiem.

Tāldarbs prasīs papildus izdevumus uzņēmumam

Jūsu darba devējs var uztraukties, ka uzņēmumam var rasties papildus izdevumi, lai nodrošinātu Jums iespējas strādāt tāldarbu. Paskaidrojiet, ka sākotnēji darba devējam nav jāiegulda līdzekļi Jūsu mājas biroja izveidē, uzturēšanā. Pamatojiet, ka gadījumā, ja Jūs strādāsiet no mājām ilgtermiņā, kā uzņēmuma izdevumi atmaksāsies. Atgādiniet, ka dienās, kad Jūs neesat birojā uzņēmumam ir ietaupījumi: iespēja kādam citam izmantot Jūsu darba vietu, ietaupījumi uz elektrības patēriņu, u.c. resursu patēriņu, piemēram, kafija vai tēja.

Papildu resursi:

Prev
2.1. Vai Jums ir iespēja strādāt tāldarbu?
Next
2.3. Kā izveidot sev efektīvu stratēģiju tāldarba veikšanai

Created by Valdis Vītoliņš on 2012-04-21 06:06
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2016-04-02 14:12
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License