Padomi LEGO robotikas pulciņa izveidē

Next
Mācību programmas

LegoLogo.png

Saturs

I. Tehniskais nodrošinājums

1. LEGO robotu komplekts:

1.1. Ieteicams nodarbībās izmantot izglītības iestādēm paredzēto versiju 45544 LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Core Set.
1.2. Lai varētu būvēt daudzveidīgākus, sarežģītākus robotus, ieteicams papildināt pamatkomplektu ar 45560 LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Expansion Set.
1.3. Robotu vadības bloka jaudas atjaunināšanai ir nepieciešams EV3 bloka lādētājs 8887 Transformer 10V DC vai 6 akumulatori. Ērtāk ir izmantot lādētāju, jo tad ir iespējams uzlādēt robotu, to neizjaucot.

Ieteicams, ka 2 bērniem ir viens LEGO robotu komplekts. Tomēr, ja tas nav iespējams, tad sākotnēji var būt, ka viens komplekts ir 3-4 bērniem.
Ieteicams nodarbībās izmantot viena veida robotus (piemēram, tikai EV3 vai tikai NXT 2.0).

Ja vēlēsieties piedalīties LEGO robotu FLL  sacensībās, tad vēl vajadzēs speciālu sacensību virsmu, to arī var iegādāties pie LEGO izplatītājiem.

2. Datori aprīkoti ar LEGO robotu programmatūru:

2.1. Maksas programmatūra
2.2. Vai bezmaksas programmatūra

Ieteicams, ka dators ir katram bērnam, lai katrs bērns varētu rakstīt savu robota programmu.

3. LEGO komplektu un programmatūras iegāde. LEGO robotu izplatītāji Latvijā.

Izglītojošo LEGO robotikas komplektu vietējie izplatītāji ir uzskaitīti education.lego.com tīmekļa vietnē.
Latvijā LEGO robotus izplata:

II. Bērnu skaits grupā un vecums

Bērnu skaits grupā ir atkarīgs no iespējām. Ieteicams, ka vienam skolotājam piesaistīti 6 bērni. Tomēr  nodarbības var vadīt arī, ja vienam skolotājam grupā ir 12 bērni. Bērnu skaits jāizvēlas arī atkarībā no pieejamo robotu un datoru skaita.

Bērnu vecums: sākot no 1. klases, lai gan skaitās ka šajā vecumā jāizmanto Lego komplekti WeDo, iespējams jau izmantot LEGO Mindstroms EV3, kas paredzēts no 10 gadiem. Prakse rāda, ka bērni sekmīgi darbojas.  Bērnu vecums grupā var būt dažāds,  piemēram, sākot no 1. klases līdz pat  5. un 6. klasei. Tomēr jāņem vērā, ka jaunākā vecuma bērni vairāk būs ieinteresēti konstruēt robotus, mazāk tos programmēt. Pieredze rāda, ka lielāka atsaucība un vēlēšanās apmeklēt robotikas pulciņu ir jaunākiem bērniem - 1., 2. klase.

III. Nodarbību garums.

Ieteicamais 1 nodarbības garums ir 90 - 120 minūtes, atkarībā no bērna vecuma. Īsāks nodarbību laiks nav vēlams, jo tad bērni nepaspēj nodarbības laikā uzkonstruēt un/vai uzrakstīt robota programmu.

IV. Nodarbību biežums.

Nodarbību biežums atkarīgs no skolas un bērnu iespējām. Parasti: 1-2 reizes nedēļā.

V. Nodarbību organizēšana.

Uzsākot nodarbības, ieteicams vienoties par kārtības noteikumiem.

Vēlams, ka katram bērnam (bērnu grupai) tiek iedots savs LEGO robotu komplekts, par kuru tas ir atbildīgs, lai vienmēr būtu zināma komplekta detaļu atrašanās vieta (kastē vai robota konstrukcijā). Šāda pieeja atļauj bērniem turpināt nākamajā nodarbībā iepriekš iesākto. Ja LEGO komplektu nav pietiekams skaits un ir vairākas pulciņa grupas, tad skolotājam ir jāveicina, ka katrā nodarbībā iesāktais tiek pabeigts, lai nākamā grupa vārētu uzsākt savu LEGO robotu izveidi. Vai arī ir iespējama otra pieeja, ka viena grupa būvē LEGO robotu, bet otra grupa raksta programmu. Tomēr šai pieejai ir trūkums, ka ir bērni, it īpaši jaunākā vecuma, kam patīk konstruēt, programmēšana vēl tik labi nepadodas. Tāpēc skolotājam būs jāvelta papildus pūles, lai noturētu bērna interesi tikai par programmēšanu visu nodarbību.

Next
Mācību programmas

SIF.pngeeagrants.pngOgresNovads.png


Created by Valdis Vītoliņš on 2014-09-08 08:52
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2015-10-20 17:31
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International