wip.png

Šī ir dokumenta darba versija! Pamanītās kļūdas varat labot šajā dokumentā vai ierakstīt komentāros dokumenta beigās.

Prev
Saskaņošana
Next
Grāmatojumu kopsavilkums

4.6. Plānotie grāmatojumi

Plānotie grāmatojumi ir izveidoti, lai palīdzētu ievadīt atkārtotas naudas operācijas, kā abonementi, apdrošināšana vai nodokļi. Izmantojot plānotos grāmatojumus, jums tikai jāievada attiecīgais grāmatojums vienu reizi, nosakiet dažus parametrus, kā piemēram, sākuma datums, biežums un nelielu aprakstu, un pēc tam Gnucash pateiks, kad plānotais grāmatojums ir gatavs izveidošanai un izveidos to.

Šajā piemērā mēs ņemsim ikmēneša interneta maksu 20 LVL, kas tiek aprēķināts katra mēneša 28.datumā.

Gnucash ir divi veidi, kā izveidot plānoto grāmatojumu: no virsgrāmatas, vai no plānotā grāmatojuma redaktora. 

4.6.1. Izveidošana no virsgrāmatas

Ievadiet jūsu plānotā grāmatojuma pirmo ierakstu virsgrāmatā. 

IMAGE-1 Checking

Pirmais solis — plānotā grāmatojuma izveidošana no virsgrāmatas

Piezīme
Tā kā mēs neizveidojām Izvedumi:Interneta konts, Gnucash liks mums to izveidot. Pēc tam ar peles labo taustiņu uzklikšķiniet uz jūsu grāmatojuma un izvēlieties `Grafiks ...`

IMAGE-2

Otrais solis — plānotā grāmatojuma izveidošana no virsgrāmatas

Parādīsies šāds logs: 

IMAGE-3

Trešais solis — plānotā grāmatojuma izveidošana no virsgrāmatas

Ierakstīsim vērtības. Mēs zinām, ka ikmēneša maksājums tiek pieprasīts katra mēneša 28.datumā, un nākošais maksājums ir par nākošo mēnesi (jo par šo mēnesi mēs jau vienu ievadījām manuāli): 

IMAGE-4

Plānotā grāmatojuma datu ievadīšana
Uzklikšķiniet uz pogas Labi, un grāmatojums būs ieplānots. Gnucash tagad ir iegaumējis šo ieplānoto grāmatojumu un nākamā mēneša 28. datumā izleks logs ar jautājumu, vai to vajadzētu izveidot (skat. tālāk zemāk šī loga attēlu) . 

4.6.2. Izveidošana no redaktora

Cits veids, kā ievadīt plānotos grāmatojumus, ir no Plānoto grāmatojumu redaktora. To var paveikt ātrāk, ja jums ir vairāki plānotie grāmatojumi izveidošanai uzreiz. 

No galvenā kontu loga dodieties uz Darbības izvēlnē, izvēlieties plānotos grāmatojumus, tad atvērsies apakšizvēlne, kurā jūs uzklikšķiniet uz "Plānotā grāmatojuma redaktors".

IMAGE-5

Pirmais solis — plānoto grāmatojumu izveidošana no redaktora

Izveidosies logs, kā redzams šajā attēlā:

IMAGE-6

Otrais solis — plānoto grāmatojumu izveidošana no redaktora

Šajā logā ir visu plānoto grāmatojumu saraksts, kas tagad ir tukšs. Izveidosim jaunu uzklikšķinot uz pogas Jauns, izveidosies vēl viens logs: 

IMAGE-7

Trešais solis — plānoto grāmatojumu izveidošana no redaktora

Šis logs var šķist sarežģīts, taču tas ir diezgan viegli saprotams. Vispirms ievadiet nosaukumu šim jaunajam plānotajam grāmatojumam, šis vārds tikai norādīs to plānotā grāmatojuma redaktorā, tas nekad neparādīsies virsgrāmatā. 

Tad mēs ievadīsim grāmatojuma rādītājus. 

Mēs zinām, ka jāmaksā ir katra mēneša 28.datumā, tātad sākuma datums būs 2003.gada 1.novembris (pieņemot, ka novembris ir nākamas mēnesis), biežums būs "katru mēnesi", tas tiks izveidots katru mēnesi 28.datumā.

Sadaļā Iespējas jums ir trīs iespējas: 

  • "Izveidot automātiski" iekļaus šo grāmatojumu virsgrāmatā, neprasot jums to iepriekš (sk. zemāk) 
  • "Izveidot n dienas iepriekš" ir precīzi formulēts
  • "Atgādināt n dienas iepriekš" ir precīzi formulēts un izmantots, piemēram, ja jums ir jāmaksā kaut kas ar čeku, Gnucash var atgādināt jums vienu nedēļu pirms jūs nosūtat savu čeku pirms termiņa.

Beigu cilnis ļauj jums pateikt Gnucash, ka šis plānotais grāmatojums nebūs uz visiem laikiem, piemēram, ja jūs atmaksājat kredītu, jūs varat ievadīt aizdevuma beigu datumu. 

Tā kā mūsu piemērā interneta apmaksa ir automātiski ņemta no konta, mums nav vajadzīgs izveidot to iepriekš, nedz arī piešķirt tam beigu datumu. 

Visbeidzot, ievadiet savu grāmatojumu apakšējā daļā, kā jūs to darītu virsgrāmatā, ar vienīgo atšķirību, ka tam nav datuma.

Piezīme
Uzmanību! Nelietojiet taustiņu ENTER, tāpat kā virsgrāmatā, jo tas aktivizēs visa loga noklusējuma pogu `Atcelt`. Tā vietā izmantojiet TAB, lai pārietu uz nākamo lauku, un, kad esat pabeidzis ievadīt grāmatojumu, uzklikšķiniet uz `Ieiet` pogu, lai to apstiprinātu.

Tagad jūs redzat šādu logu: 

IMAGE-8

Apstipriniet plānoto grāmatojumu no redaktora 

Atcerieties uzklikšķiniet uz ikonas Ieiet, lai apstiprinātu un ievadītu grāmatojumu. Tagad uzklikšķiniet uz Labi, tas aizvedīs jūs uz iepriekšējo logu, tagad ar vienu posteni sarakstā: 

IMAGE-9

Apstipriniet plānoto grāmatojumu no redaktora 

Ja jūs ieklikšķiniet kalendārā uz pirmās mēneša dienas, mazs logu, kas seko pelei, jums parādīs, kas ir plānots šajā dienā. Lai mazais logs pazustu, vienkārši noklikšķiniet uz tā vēl vienu reizi. 

Tagad varat aizvērt plānoto grāmatojumu redaktora logu un saglabāt savu darbu.

Piezīme Kas notiek tālāk, ir tikai piemērs, un šajā posmā nav paredzēts ierakstīt to Gnucash datubāzē. Attiecībā uz šo piemēru, zemāk redzamais dialoglogs parādīsies, kad plānotajam grāmatojumam ir paredzēts darboties.

No šī brīža katra mēneša pirmajā dienā (vai nākamajā reizē, kad sāksiet Gnucash pēc šīs dienas) iznirstošs logs jums atgādinās izveidot šo grāmatojumu: 

IMAGE-10

Plānotā grāmatojuma iznirstošs atgādinājums 

Jūs varat uzklikšķināt saraksta ierakstā, lai redzētu detalizētu grāmatojumu apakšējā daļā, pēc tam vienkārši uzklikšķiniet uz Tālāk, lai dotos uz priekšu. 

Kad jūs noklikšķiniet uz Tālāk, izveidosies logs, kurā apkopoti visi izveidojamie grāmatojumi: 

IMAGE-11

Plānoto grāmatojumu kopsavilkums 

Šajā logā varat pielāgot izveidojamos grāmatojumus.

Piemēram, šo mēnesi interneta pakalpojumu uzņēmums izteica man īpašu piedāvājumu, un parakstīšanās uz pakalpojumu maksāja tikai 10 LVL, tāpēc es tikko pārveidoju summu no 20 uz 10. 

Kad esat beidzis šajā logā, uzklikšķiniet uz Tālāk un nākošajā logā uzklikšķiniet uz Pielietot. Logs pazudīs un tiks izveidoti grāmatojumi. 

Tad, ja jūs aplūkojat jūsu bankas kontu, jūs redzēsiet, ka grāmatojums ir izveidots: 

IMAGE-12

Plānotais grāmatojums izveidojis grāmatojumu

Piezīme Ja jūs šajā posmā ievadījāt grāmatojumu 28. aprīlim , tad lūdzu atgriezties atpakaļ pie pēdējā saglabātā Gnucash faila. Fails -> Atvērt un izvēlieties gcashdati_3

Prev
Saskaņošana
Next
Grāmatojumu kopsavilkums

Created by Valdis Vītoliņš on 2009-11-23 15:03
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2021-04-13 14:28
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License