Gnucash grāmatvedības programma

GnuCash ir atvērtā koda divkāršā ieraksta grāmatvedības programma privātpersonām un nelieliem uzņēmumiem. ASV tā ir de facto privātpersonu un mazo uzņēmumu finanšu (bezmaksas programmatūras) standarts.

Lai arī GnuCash ir piemērots privātpersonu finanšu uzskaitei, tas ir pietiekami spēcīgs arī uzņēmējdarbības vajadzībām. Šai programmā ir daudz biznesa funkcijas: sākot ar integrētu debitoru un kreditoru uzskaiti, un beidzot ar nodokļu tabulām. Daudzām uzņēmējdarbības funkcijām Gnucash lietot ir pārsteidzoši ērti.

Gnucash ierobežojošais faktors nav datu apjoms vai programmas funkcionalitāte, bet gan tas, ka programma darbojas kā standarta lietojumprogramma (kā MS Word vai Excel), kurā vienlaicīgi (rakstīšanas režīmā) var strādāt viens cilvēks. Ja nepieciešams paralēli strādāt vairākiem cilvēkiem, vai arī datiem jāpiekļūst attālināti, tad jāizmanto Openbravo.

att01.png

Dokumentācija un apmācība

Gnucash dokumentācija latviešu valodā ir pieejama bez maksas http://odo.lv/Gnucash/Dokumentacija.

Skatīt arī:

Lai gūtu vairāk informācijas, Jūs varat pasūtīt kursus.

Iespējas

Vienkārša un ērta lietošana Gnucash var sagatavot darbam dažu minūšu laikā. Kontu plānu iespējams sagatavot no gatava parauga, vai arī veidot savu. Iebūvētie pārskati rāda krāsainas diagrammas, kas atspoguļo Jūsu finansiālo stāvokli. Gnucash ļauj veidot darījumus bet tikai ar roku, bet importēt tos, izmantojot sekojošus datu apmaiņas formātus:

  • Quicken Import File (QIF), kas ir populārs failu formāts ar daudzām tirdzniecības un privātpersonu finanšu programmatūru paketēm. 
  • Open Financial Exchange (OFX), kas ir atvērts finanšu apmaiņas protokols, ko ieviesa GnuCash. Uz šo formātu virzās daudzas finanšu institūcijas.
  • Home Banking Computer Interface (HBCI), kas ir Vācijas banku ieviestais standarts, kas atbalsta pārskatu lejupielādi, ļauj veikt bankas pārskaitījumus, un nodrošina tiešā debeta maksājumu iespējas.

Pārskati GnuCash lietotājprogrammā ir vairāk nekā 30 iebūvēti pārskati tostarp Konta kopsavilkums, ienākumu, izdevumu, darījumu pārskati, bilance, peļņa un zaudējumi, Akciju portfelis un daudzi citi. Pārskatus iespējams iegūt grafiku veidā, iekļaujot stabiņu un apļveida un x-y diagrammas. Pārskatus var eksportēt HTML formā un tos ir viegli pielāgot. 

Plānotie darījumi Gnucash ļauj izveidot automātiskus darījumus, un atkarībā no integrācijas iespējām ar banku sistēmu ļauj tos arī automātiski veikt, vai arī parāda atgādinājumus par veicamiem maksājumiem un automātiski tos iegrāmato.

Hipotēku un aizdevumu atmaksas druīds To lieto, lai izveidotu mainīgo procentu maksājumu aizdevumu atmaksai. 

Daudzu platformu atbalsts GnuCash darbojas dažādās platformās un operētājsistēmās. Tā darbojas praktiski visās Unix, Linux, Mac un Windows operētājsistēmās. Gnucash var sākt lietot Windows, un pēc tam pāriet uz Linux, un turpināt to lietot tāpat kā iepriekš.

Investīciju portfelis Gnucash atbalsta akciju un ieguldījumu fondu uzskaiti. Akciju portfeļus var uzskaitīt atsevišķos kontos, un tos dažādi grupēt. Ar Gnucash ir iespējams noteikt akciju portfeļa vērtību noteiktā laikā automātiski.

Daudzvalodu atbalsts GnuCash ir pilnībā iztulkots 12 valodās: ķīniešu, čehu, holandiešu, angļu, franču, vācu, itāļu, portugāļu, krievu, slovāku, spāņu un zviedru valodā. Vairāk nekā 13 citās valodās ir daļēji atbalstīts, tajā skaitā latviešu valoda.

  • Gnucash atbalsta darbības ar dažādām valūtām. Valūtām var mainīt kursu un tās var pirkt un pārdot. Valūtas svārstības starp kontiem, ir pilnībā līdzsvarotas, jo ir divkāršā ieraksta iespējas. 
  • GnuCash saprot, ka dažādu valstu valodās datumu ieraksti mēdz būt dažādi. Jūs varat strādāt ar datuma formātu, kādu esat pieraduši.
  • Ar GnuCash, Jums vairs nav nepieciešams meklēt valūtas kursu kādam noteiktam datumam. Procesu var automatizēt, lai vienmēr ir iespēja iepazīstināt Jūs ar kontu stāvokli, pārvēršot to, Jūsu vēlamajā valūtā, izmantojot jaunāko valūtas maiņas kursu.

Biznesa atbalsts

  • GnuCash ir integrēta aizņēmumu un aizdevumu uzskaite. Jūs varat sekot klientu, pārdevēju rēķiniem un to apmaksai. Izmantot dažādus nodokļus un rēķinus, kas nepieciešami mazā un vidējā biznesā.
  • GnuCash atbalsta pamatlīdzekļu amortizāciju. 
  • GnuCash ļauj veidot un uzskaitīt saņemtos un izsniegtos rēķinus, kuri tiek apmaksāti tikai pēc laika. Jūs varat sekot klientu un pārdevēju rēķiniem un to apmaksai, un izmantot dažādus nodokļus.
  • GnuCash piedāvā dažādus pārskatus, kas nepieciešami mazā un vidējā biznesa vajadzībām. 

Saites

Created by Valdis Vītoliņš on 2009-10-13 17:54
Last modified by XWikiGuest on 2017-02-23 12:52
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License