Prev | Next |
2.4. Iestatījumi
GnuCash ļauj jums pielāgot jūsu sesiju, iestatot vairākas preferences iespējas. Izvēlnē izvēlieties Labot -> Preferences, tad veikt vēlamās izmaiņas, izmantojot pozīciju sarakstu, kas redzams pa kreisi. Veiktās izmaiņas tiks uzreiz pielietotas. Lai aizvērtu preferenču logu, nospiediet pogu Aizvērt.
2.4.1. Konti
Kontos jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā parādīts šeit:
IMAGE-1 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Konti
- Atdalošais simbols — konta atdalošais simbols ir rakstzīme, kas atdala vecāku jeb sintētisko kontu no tā analītiskā konta, piemēram Aprīkojums: Elektrisks. Noklusējums ir: (kols), bet jūs varat izvēlēties arī / (slīpsvītru), (reverso slīpsvītru), — (domuzīmi) vai . (punktu), vai jebkuru atsevišķu ne burtu, ne ciparu unikodu. Par vecāku kontiem un to analītiskajiem kontiem ir aprakstīts Gnucash konti.
- Pretēji balansēti konti — šī iespēja ļauj jums noteikt, vai kontu atlikumi būs redzami kā pozitīvi vai negatīvi skaitļi:
- Neviens -parāda visus kredītu atlikumus kā negatīvus un visus debeta atlikumus kā pozitīvus. (Skatīt Grāmatvedības terminoloģijā piezīmi, lai iegūtu vairāk informācijas par debetu un kredītu.)
- Kredīta konti (noklusējumā) parāda pozitīvu bilanci kontu tipos, kuros parasti ir kredīta atlikums (ienākumi, kredīts, saistības, pašu kapitāls). Skatīt nodaļā plašāku informāciju par šiem kontu tipiem.
- Ienākumi un izdevumi piešķir pozitīvu kredīta bilanci ienākumu konta atlikumiem un negatīvu debeta bilanci izdevumu konta atlikumiem. Skatīt nodaļā plašāku informāciju par šiem kontu tipiem.
- Uzraksti — izvēlieties šo iespēju, ja vēlaties, lai kolonnu virsraksti ir debets un kredīts, nevis noklusējuma neformālie virsraksti. (Skatīt Grāmatvedības terminoloģijā piezīmi, lai iegūtu vairāk informācijas par debetu un kredītu).
- Noklusējuma valūta — šī pozīcija nosaka, kura valūta tiks atlasīta pēc noklusējuma, veidojot jaunus kontus.
- Darbības vieta izmantos to valūtu, kāda ir norādīta jūsu sistēmā.
- Izvēlēties ļaus jums norādīt noteiktu valūtu izmantošanai, neatkarīgi no sistēmas iestatījumiem.
2.4.2. Darījumi
Darījumos jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā redzams šeit:
IMAGE-2 Gnucah Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — darījumi
- Atvērt jaunā logā — ja atzīmēts, tad katrs rēķins tiks atvērts katrs savā augstākā līmeņa logā. Ja nav atzīmēts, tad rēķins tiks atvērts pašreizējā logā.
- Uzkrāt sadalījumus izsūtot — vai vairākus ierakstus rēķinā, kas pārskaita uz vienu un to pašu kontu, noklusējumā vajadzētu uzkrāt vienā sadalījumā.
- Rindu skaits — reģistra rindu skaits noklusējumā, kas būs redzams rēķinos.
- Nodoklis iekļauts (izejošie rēķini) — vai noklusējumā nodoklis ir iekļauts rēķinu ierakstos. Šo iestatījumu pārmanto jaunie klienti un piegādātāji.
- Paziņot par izpildi — ļauj iestatīt, vai vēlaties, lai jums tiktu paziņots, kad būs jāapmaksā rēķins.
- Dienas iepriekš — Cik dienas iepriekš vēlaties saņemt brīdinājumu par rēķiniem, kuriem iestājies apmaksas termiņš.
- Nodoklis iekļauts (ienākošie rēķini) — vai noklusējumā nodoklis ir iekļauts rēķinu ierakstos. Šo iestatījumu pārmanto jaunie klienti un piegādātāji.
2.4.3. Datums / Laiks
Šeit redzams Datums / Laiks noklusējuma iestatījums:
IMAGE-3 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Datums / Laiks
- Laika formāts — ļauj jums norādīt vai jūs vēlaties izmantot 24 vai 12 stundu laika formātu. Tas ir, 23:00 var būt parādīts kā 11 vai 23.
- Datuma formāts — šī pozīcija kontrolē, kā izskatīsies datums. Pieejamās iespējas ir ASV, UK, Eiropa, ISO un darbības vietas jeb vietējais. Choosing "Locale" will automatically determine the date format based on your operating system settings. Izvēloties "Vietējais", automātiski tiks noteikts datuma formāts, pamatojoties uz jūsu operētājsistēmas iestatījumiem.
2.4.4. Vispārēji
Šeit redzami Vispārēji noklusējuma iestatījumi:
IMAGE-4 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Vispārēji
- Rādīt "dienas padomu" — jūs varat ieslēgt vai izslēgt šo iespēju skatīt "Dienas padoms" dialoglogu uzsākot darbināt Gnucash.
- Veikt jauna faila kontu saraksta iestatīšanu — šī iespēja izslēdz Jauna konta hierarhijas iestatīšanas vedni, un izvēloties Fails -> Jauns fails, tas nebūs redzams.
- Rādīt aizvēršanas pogu uz piezīmju ciļņiem — pievieno nelielu aizvēršanas ikonu katram cilnim, lai būtu vieglāk aizvērt dažādus ciļņus.
- Atļaut eiro atbalstu — ja izvēlēts, nodrošina Eiropas Savienības EURO valūtas atbalstu, kas nepieciešams, ja jums ir kāds eiro valūtas konts.
- Negatīvās summas rādīt sarkanā krāsā — Ja jūs izslēdzat šo iespēju, Gnucash parādīs negatīvus skaitļus melnā krāsā.
- Automātisks komats — šī iespēja automātiski ievietos komatu jūsu ierakstītajā skaitļu rindā.
- Zīmes aiz komata — šī iespēja ļauj iestatīt izmantojamo zīmju skaitu aiz komata.
- Saspiest failus — šī izvēle nosaka, vai Gnucash datu fails tiek saspiests, vai ne.
- Saglabāt log failus — Šī iespēja izdzēš log failus (un dublējuma failus) pēc šeit iestatīto dienu skaita.
- Jauns meklēšanas ierobežojums — noklusējumā uz "meklēt no jauna", ja atrastas mazāk vienības par šo vienību skaitli.
2.4.5. Tiešsaistes banka
Tiešsaistes bankas noklusējuma iestatījumi:
IMAGE-5 GnuCash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Tiešsaistes banka
- Rādīt dokumentāciju — pirmo reizi lietojot QIF importētāju (aprakstīts tālāk šajā nodaļā), jūs ievērosiet, ka importētāja rīcībā ir detalizētas instrukcijas par to, kā importēt failu. Kad esat jau iepazinis to, kā izmantot importētāju, jūs varat izslēgt šo iespēju.Izslēdzot šo iespēju jums būs pieejama ne tik detalizēta informācija importētāja dialoglogā.
- Izmantot varbūtības saderību — varbūtības algoritmus izmanto, lai pieskaņotu jaunos grāmatojumus ar esošajiem kontiem.
- Pieskaņot redzamo slieksni — minimālais punktu skaits, kādam ir jābūt potenciālajai saderībai, lai tas tiktu parādīts atbilstību sarakstā.
- Auto-pievienot slieksni — darījums, kura visvairāk atbilstošais rezultāts ir sarkanajā zonā (virs redzamā sliekšņa, bet mazāks vai vienāds ar automātiski pievienoto slieksni) tiks pievienoti noklusējumā.
- Auto-nokārtot slieksni — grāmatojums, kura visvairāk atbilstošais rezultāts ir zaļajā zonā (lielāks vai vienāds ar Auto-nokārtot slieksni), tiks nokārtots noklusējumā.
- Komerciālo bankomātu maksas slieksnis — ja bankomāts automātiski pievieno nelielas darījuma izmaksas, Gnucash joprojām varēs pieskaņot to grāmatojumam, ja vien atšķirība ir zem šīs sliekšņa.
2.4.6. Reģistrs
In Register, jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, parādīts šeit:
IMAGE-6 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Reģistrs
- 'Enter' pārvietojas uz tukšu grāmatojumu — ja atzīmēts, pēc tam, kad lietotājs nospiež 'enter', pāriet uz tukšu grāmatojumu, citādi pārvietojas rindā uz leju.
- Auto-paplašināt sarakstus — ja izvēlēts, visi saraksti automātiski tiks paplašināti, ja uzsvars ir saraksta laukā.
- Atzīmēt nokārtotus grāmatojumus — ja atzīmēts, automātiski atzīmē, ja veicot saskaņošanu, grāmatojums ir nokārtots.
- Automātisks procentu pārskaitījums — ja izvēlēts, pirms konta, kas iekasē vai maksā procentus, saskaņošanas, mudina lietotāju ievadīt grāmatojumu procentu piestādīšanai vai apmaksai. Pašlaik ir atļauts kontiem: banka, kredīts, savstarpējs (kopējs), saņemams, apmaksājams un saistības.
- Automātiski kredītkaršu maksājumi — ja izvēlēts, pēc kredītkartes pārskata saskaņošanas, mudina lietotāju ievadīt kredītkaršu maksājumu.
- Lietot sistēmas tēmu krāsas — ja izvēlēts, Gnucash izmantos sistēmu tēmu krāsas, nevis noklusējuma krāsas.
- Dubultrežīma krāsas mijas grāmatojumos — ja izvēlēts, tiek konfigurēts reģistra logs, lai katrā grāmatojumā, nevis katrā rindā, mainās krāsas — primārā vai sekundārā.
- Iezīmēt horizontālas līnijas starp rindām — ja izvēlēts, Gnucash iezīmēs horizontālu līniju starp katru rindu.
- Iezīmēt vertikālas līnijas starp šūnām — ja izvēlēts, Gnucash iezīmēs vertikālu līniju starp šūnām katrā rindā.
2.4.7. Reģistra noklusējumi
Reģistra noklusējumi ietekmē grāmatojumu reģistra logu uzvedību. Vairāk informācijas par grāmatojumu reģistru var atrast šīs rokasgrāmatas kontu reģistrā.
Reģistrā jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā parādīts šeit: IMAGE-7 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Reģistra noklusējumi
- Noklusējuma stils — jūs varat izvēlēties no 3 dažādiem stiliem, kā izskatīsies reģistra logi, Virsgrāmata (noklusējums), Auto-sadalīt virsgrāmatu un Grāmatojumu žurnāls. Pamata stils ir standarta reģistrs, kur viss ir redzams vienā rindā. Auto-sadalīt stils ir līdzīgs pamata stilam, izņemot to, ka pašreizējais grāmatojums tiek sadalīts un paplašināts. Žurnāla stilā katrs grāmatojums ir sadalīts un paplašināts.
- Reģistrs atvērts jaunā logā — ja izvēlēts, reģistrs būs atsevišķā logā, nevis cilnī.
- Dubultlīniju režīms — ja izvēlēts, parāda divas līnijas ar informāciju par katru grāmatojumu, nevis vienu.
- Grāmatojumu skaits — cik daudz grāmatojumu parādīt reģistrā.
- Rindu skaits — cik daudz rindu parādīt, kad reģistrs ir atvērts.
2.4.8. Atskaites
Atskaites ietekmē grāmatojumu reģistra logu uzvedību. Vairāk informācijas par grāmatojumu reģistru var atrast šīs rokasgrāmatas kontu reģistrā.
Atskaitēs jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā parādīts šeit: IMAGE-8
Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Atskaites
- Noklusējuma atskaites valūta — šī pozīcija nosaka, kāda valūta tiks izmantota noklusējumā, veidojot atskaites. Jūs varat izvēlēties starp Vietējā, kas izmanto sistēmas iestatījumus, vai arī Izvēlēties, kas ļauj jums norādīt jūsu noklusējuma atskaites valūtu.
- Vietējā — ja izvēlaties šo iespēju, atskaites atvērt jaunā logā, nevis cilnī.
2.4.9. Grāmatvedības pārskata periods
Pārskata periodā jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā parādīts šeit:
IMAGE-9 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Pārskata periods
- Iekļaut pavisam kopā — ja šī pozīcija ir izvēlēta, Gnucash iekļaus šo aili atskaitē.
- Iekļaut ne-valūtu kopsummu — ja šī pozīcija ir izvēlēta, Gnucash iekļaus ne-valūtas vienības (piemēram, akciju skaits) atskaitē.
- Sākuma datums — šī pozīcija nosaka, no kura datuma sākas atskaite. Jūs varat izvēlēties starp Relatīvs, kas izmanto dinamisku sākuma datumu (piemēram, "šī gada sākuma", "sākt no šī mēneša", u.c.), vai Absolūts, kas ļauj jums norādīt konkrētu sākuma datumu (kas laika gaitā nemainīsies).
- Beigu datums — šī pozīcija nosaka, ar kādu datumu beidzās atskaite. Jūs varat izvēlēties starp Relatīvs, kas izmanto dinamisko beigu datumu (piemēram, "līdz šī gada beigām", "šī mēneša beigas", u.c.), vai Absolūts, kas ļauj jums norādīt konkrētu beigu datumu (kas laika gaitā nemainīsies).
2.4.10. Plānotais grāmatojums
Plānotais grāmatojums ietekmē Gnucash plānoto grāmatojumu uzvedību. Vairāk informācijas par plānotajiem grāmatojumiem var atrast šīs rokasgrāmatas kontu reģistrā.
Plānotajos grāmatojumos jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā parādīts šeit:
IMAGE-10 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Plānotie grāmatojumi
- Darbināt, ja datu fails ir atvērts — ja atzīmēts, uzsākot Gnucash parādīsies logs "Kopš pēdējās darbināšanas" (vai drīzāk, ja Gnucash atver failu).
- Auto-izveidot jaunu grāmatojumu — ja izvēlēts, tad jauns Plānotais grāmatojums automātiski tiks ierakstīts reģistrā. Arī tad, ja izvēlēts Paziņot, pirms tiek izveidoti grāmatojumi, var būt iestatīts, lai ļautu lietotājam apstiprināt grāmatojumu izveidi.
- Create in advance, days — The default number of days in advance to create new Scheduled Transactions.
- Izveidot dienas iepriekš — noklusējumā dienu skaits iepriekš, lai izveidotu jaunu plānoto grāmatojumu.
- Atgādināt dienas iepriekš — noklusējuma dienu skaits iepriekš, lai atgādinātu par jaunu plānoto grāmatojumu.
2.4.11. Logi
Logos jūs redzēsiet noklusējuma iestatījumus, kā parādīts šeit:
IMAGE-11 Gnucash Preferences
Šajā attēlā redzams Preferences — Logi
- Saglabāt loga izmēru un novietojumu — ja izvēlēts, nākamreiz, kad Gnucash uzsāks darbību, tas izmantos to pašu logu izmēru un novietojumu, kā pēdējā reizē.
- Rīkjoslas stils — jūs varat izvēlēties no 5 dažādiem stiliem rīkjoslā: Sistēmas noklusējumu (noklusējums), Teksts zem ikonām, Teksts blakus ikonām, Tikai ikonas un Tikai teksts.
Prev | Next |