Prev
Datortīkli I: lekcijas: 1. daļa
Next
Datortīkli II

"Datortīkli I" lekciju ieraksti: 2. daļa

Saturs

7. lekcija

IP adresēšanas apkopojums. IP pakešu pārsūtīšana, garākā adreses prefiksa atrašana. Transporta slānis, UDP un TCP paketes. Uzticamas piegādes veiktspēja slīdošā loga algoritms.

Prezentācija Networks_07.odp (193K, FTP

   

  

8. lekcija

Transporta protokolu UDP un TCP apkopojums. Domain Name System (DNS) jēdzieni un principi. DNS darbība. DNS drošības problēmas: neuzticamas atbildes un keša "saindēšana".

Prezentācija Networks_08.odp (133K, FTP

   

  

9. lekcija

Tīmekļa vēsture, Galvenie cilvēki un viņu pienesums. Galvenās tīmekļa sastāvdaļas: URI, HTML, HTTP. Galvenās HTTP īpašības. Bezstāvokļa pieprasījums un atbilde, resursu metadati. HTTP veiktspēja, vienlaicīgie savienojumi, noturīgie savienojumi, "caurulēšana" (pipelining). Tīmekļa infrastruktūra, klienti, starpnieki un serveri, kešošana un replicēšana.

Prezentācija Networks_09.odp (743K, FTP

   

  

10. lekcija

Lokālie tīkli. Tīkla slāņa servisi. Koplietojama nesēja pieejas pārvaldība: Random Access MAC (Media Access Control). Ethernet tīkls. Binārā eksponenciālā atkāpšanās un tās ietekme uz tīkla stabilitāti un veiktspēju.

Prezentācija Networks_10.odp (477K, FTP

   

  

11. lekcija

Viena segmenta Ethernet. Pamatprincipu atkārtojums. Atkāpšanās funkcijas un to ietekme uz tīkla izmantojumu. Daudzsegmentu Ethernet. Koncentratori, atkārtotāji, slēdži, tilti un maršrutētāji. Savienotais koks.

Prezentācija Networks_11.odp (464K, FTP

   

  

12. lekcija

Ethernet un interneta vadības protokoli. DHCP, ARP un ICMP protokoli. Kā mītne uzzina par tīkla konfigurāciju, kā pakete tiek sūtīta no viena tīkla uz citu. Kā izmanto ICMP ziņojumus: maksimālā paketes lieluma un paketes maršruta atklāšana.

Prezentācija Networks_12.odp (272K, FTP

   

  

Prev
Datortīkli I: lekcijas: 1. daļa
Next
Datortīkli II: lekcijas: 1. daļa
Tags:
Created by Valdis Vītoliņš on 2011-03-17 15:20
Last modified by Administrator on 2016-04-01 20:05
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License