wip.png

Šī ir dokumenta darba versija! Pamanītās kļūdas varat labot šajā dokumentā vai ierakstīt komentāros dokumenta beigās.

Pamatdatu pārvaldība

Katrai ERP (Uzņēmumu resursu plānošanas) sistēmai, ir labi definēta struktūra un konfigurācijas metodika. Tas ir pats pirmais solis šajā jomā. Uzņēmumi ir sadalīti vairākās vienībās, katrai no tām ir savas grāmatvedības shēmas, noliktavas u.c. Tomēr viena persona, piemēram, vadītājs var būt ieinteresēta, lai tam būtu pieejama visa informācija par visām organizācijām. Tādēļ ir nepieciešama vienota pārvaldības struktūra. Vienības var atrasties dažādās vietās vai tajā pašā ēkā. Ir viegli piekļūt starpvienību informācijai, jo tā tiek pārvaldīta centralizēti, kas arī samazina kļūdu iespēju.

Ievads

Parasti ERP sistēmās, pircējs ir kāds darījumpartnera tips. Darījumpartneris ir vispārējs termins, lietots vairāku objektu tipu apzīmēšanai, piemēram, pircēju, piegādātāju, darbinieku, kontaktpersonu ... utt. Visiem šiem objektu tipiem ir vairākas kopīgas īpašības, piemēram, nosaukums un adrese. Sistēmā ir viegli uzturēt darījumpartnerus, izmantojot vienu ekrānu visā radīšanas un pārveidošanas procesā. Papildus funkcionālajai dokumentācijai, jūs varat apskatīt Palīga logā (poga help) katra objekta un cilnes nozīmi Pamatdatu pārvaldē.

Lai sāktu izveidot darījumpartnerus, ieteicams sākt ar "Darījumpartneru Iestatījumiem", un noteikt dažus jēdzienus, kuri pirmsākumā ir definēti kā standartiestatījumi, tādus kā kategorijas, rēķina grafikus, amatus, apmaksas noteikumus, apjomatlaides, atlaides, ... utt. Tātad, ja jūs nolemjat iestatīt tos, izpētiet Palīga logus iestatījumu ievadlogiem.

Darījumpartneru datu līmeņi

Darījumpartnera logā ir vienkārši ievadīt datus organizētā un strukturētā veidā, lai tos būtu vieglāk saprast. Zemāk ir paraugs (attēls-1), kas norāda datu ierakstu līmeņus, kā jāveido jūsu datu plūsma un kāda ir ciļņu hierarhija. Ir svarīgi paturēt šo struktūru prātā. 

fig17.png

Jūs varat izveidot neierobežotu skaitu darījumpartneru, un konfigurēt katru darījumpartneri tieši tā, kā jūsu darījumi to prasa. Svarīgākās no cilnēm ir 2.1,2.2 un 2.9 (pircējs, piegādātājs un vieta / adrese) un citas cilnes tiek uzskatītas kā papildiespējas, lietotnes funkcijām. Seko daži jautājumi, kas attiecas uz kādu situāciju:

  • Ja ir izveidoti trīs darbinieki, cik darījumpartneru tur būtu?Atbilde: 3 darījumpartneri (ne vairāk un ne mazāk)
  • Ja mēs radām jaunu lapu Darbinieka cilnē (Darbinieks> Jauns), vai tas nozīmē, ka tas radīs vēl vienu darbinieku?Atbilde: Nē, sistēma paziņos par kļūdu, kad jūs to saglabāsiet.
  • Kā var rediģēt/mainīt šos ievadītos datus?Atbilde: Vienkārši, divreiz uzklikšķiniet uz tā rindu režģī, rediģējiet, saglabājiet, un tas atjauninās pašreizējo darbinieka ierakstu datu bāzē.

Saites

Pamatdatu pārvaldība

Tags:
Created by Ivars Binerts on 2009-11-30 14:14
Last modified by Administrator on 2016-04-02 15:05
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License