wip.png

Šī ir dokumenta darba versija! Pamanītās kļūdas varat labot šajā dokumentā vai ierakstīt komentāros dokumenta beigās.

Prev
Čeki
Next
Kontu saskaņošana

5.2. Noguldījumu ievadīšana

Lielākā daļa noguldījumu tiek ievadīti kā grāmatojumi no ieņēmumu konta uz bankas kontu. Ieņēmumi var veidoties no dažādiem avotiem, un tā ir laba ideja, ja katram avotam izveido atsevišķu ieņēmumu tipa kontu. Piemēram, jūsu ieņēmumi var ienāk galvenokārt no jūsu algas izmaksas, bet jūs varat arī saņemt procentus par savu uzkrājumu. Šādā gadījumā jums vajadzētu vienu ieņēmumu kontu algai un citu ieņēmumu kontu saņemtajiem procentiem. 

PadomsNoteikti pārbaudiet ar nodokļiem saistīto lodziņu konta informācijas dialoglogā, kad izveidosiet ar nodokli apliekamo ienākumu kontus. Daži no ieņēmumiem, piemēram, dāvanu ienākumi, nevar tikt uzskatīti par apliekamiem ar nodokli, tādēļ pārbaudiet atbilstošās nodokļu prasības, lai noteiktu, kas ir apliekams ar nodokli. Veidus, kā uzskaitīt kapitāla pieauguma ieņēmumus, skatīt 9. nodaļu

Pirms sākat ievadīt algas noguldījumu, izlemiet, cik sīki vēlaties tam izsekot. Pamata līmenis būs, ja ievadītsiet savu neto algu, tāpat kā jūs pierakstītu to uz papīra. Tas ir vienkāršākais, bet jūs varat saņemt arī vairāk informācijas no Gnucash, ja ievadāt jūsu bruto algu ar atskaitījumiem. Tas aizņem mazliet vairāk pūļu, ja ievadāt atskaitījumus, bet, ievadot informāciju par jūsu nodokļu ieturēšanu visu gadu, ļauj jums jebkurā laikā sastādīt noderīgas nodokļu atskaites. Šīs atskaites var jums palīdzēt noteikt, vai esat pietiekami ieturējis nodokli, un var jums palīdzēt novērtēt jūsu nodokļu rēķinu pirms laika. Ja neesat pārliecināts par to detalizācijas pakāpi, sākumā ievadiet neto darba samaksu. Jūs vienmēr varat doties atpakaļ un vēlāk rediģēt savus grāmatojumus, ja tomēr vēlaties sīkāk. 

5.3. Naudas izņemšanas ievadīšana

Kad kāda iemesla dēļ jūs izņemt naudu no sava bankas konta, jūs pārvietojat naudu no sava bankas konta uz kādu citu vietu. Gnucash šo citu atrašanās vietu uzskaita kā kontu. Jo sīkākus kontus jūs izveidojat un izmantojat saviem izdevumiem, jo vairāk informācijas jūs saņemsiet par to, kur jūsu nauda aiziet. 

Naudas izņemšana izpaužās dažādi. Naudas izņemšana no bankomāta ir viens no ierastākajiem grāmatojumiem. Čeku izrakstīšana ir viens no naudas izņemšanas veidiem, lai samaksātu par pirkumiem, vai ziedot labdarībai. Atkarībā no jūsu bankas, iespējams, ka jūs maksājat arī par pakalpojumiem, ja banka izņem naudu no jūsu konta. Naudas pārvietošana uz citu kontu arī ir naudas izņemšanu. Mēs apskatīsim katru no šiem naudas izņemšanas veidiem un to, kā reģistrēt tos Gnucash. 

5.3.1. Naudas izņemšana no bankomāta

Skaidras naudas izņemšana ir kā pārskaitījums no bankas konta uz skaidras naudas kontu. Gnucash ir iespēja izveidot īpašu Naudas tipa kontu jūsu skaidras naudas pirkumu izsekošanai , tāpēc jums ir jāizveido naudas konts, lai reģistrētu savus bankomāta un citus naudas izņemšanas veidus. 

Naudas kontus var izmantot dažādos detalizācijas līmeņos. Pamata detalizācijas līmenī jūs vienkārši pārskaitāt uz to naudu no sava norēķinu konta. Tur redzams, cik daudz naudas esat izņēmis no norēķinu konta konkrētā dienā, bet tas nav pateikts, kur šī nauda tika izlietota. Ar mazliet lielāku piepūli jūs varat izmantot naudas kontu, lai reģistrētu arī skaidras naudas pirkumu, kā arī, lai jūs varētu redzēt, kur šī nauda aizgāja. Jūs reģistrējat šos pirkumus kā pārskaitījumu no naudas konta uz izdevumu kontu.

Daži cilvēki reģistrē katru skaidras naudas pirkumu, taču tas prasa daudz darba. Vienkāršāks veids ir reģistrēt pirkumu čekus, bet pēc tam pielāgot atlikumus kontā, lai tas atbilstu tam, kas ir jūsu makā. 

Tā ir laba doma izveidot vismaz naudas kontu naudas izņemšanai.Tad, ja jūs nolemjat izsekot, kur aiziet jūsu nauda, jūs varat ievadīt grāmatojumus naudai, ko iztērējat. Jūs nosakāt, cik detalizētu līmeni vēlaties izmantot. 

Prev
Čeki
Next
Kontu saskaņošana

Created by Administrator on 2009-11-30 19:06
Last modified by Administrator on 2021-04-13 14:28
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License