wip.png

Šī ir dokumenta darba versija! Pamanītās kļūdas varat labot šajā dokumentā vai ierakstīt komentāros dokumenta beigās.

Prev
QIF failu izveidošana
Next
Kopsavilkums

2.8. Datu dublēšana un atjaunošana

Gnucash rada vairāku veidu failus, lai palīdzētu nodrošināt, ka jūsu dati netiek zaudēti. Jūs varat redzēt failus ar šādiem failu paplašinājumiem: xac, log, LCK, LNK šajā pašā direktorijā, kur ir jūsu primārie datu faili. Ko nozīmē katrs no šiem failiem ir aprakstīts zemāk.
$ Ls gcashdata gcashdata.20060414185747.xac gcashdata.20060414223248.log gcashdata.20060415114340.xac gcashdata.20060415154508.log gcashdata.20060415173322.xac gcashdata.20060415194251.log gcashdata.7f0982.12093.LNK gcashdata.LCK 

2.8.1. Dublējuma fails (. Xac)

 Katru reizi, kad saglabājat savu datu failu, tiks saglabāta rezerves kopija ar paplašinājumu xac. Šis dublējuma fails ir pilnīga jūsu iepriekšējā datu faila kopija un faila nosaukuma formāts attiecas uz datu failu, gadu, mēnesi, dienu un aizmugursistēmas laiku. Piemēram, fails ar nosaukumu gcashdati.20060414185747.xac norāda, ka šī ir faila gcashdati rezerves kopija, kas saglabāts 2006.gada 16. aprīlī, pl.18:57:47.

Lai atjaunotu vecu dublējuma failu, vienkārši atveriet .xac failu ar datumu, kuru meklējat. Saglabājiet šo failu ar atšķirīgu faila nosaukumu, nelietojiet .xac paplašinājumu saviem faila nosaukumiem. 

2.8.2. Log fails (. Log)

Katru reizi atverot Gnucash failu, ir izveidots .log un saglabāts ar tādu pašu nosaukuma formātu kā .xac dublējuma faili. Kā jūs veiksiet izmaiņas atvērtā datu failā, log fails saglabā tikai šīs izmaiņas. Log faili nav pilns jūsu datu dublējuma fails — tie vienkārši ieraksta izmaiņas, ko esat veicis datu failā šajā Gnucash sesijā. 

Ja izejat no Gnucash nejauši — dēļ elektroenerģijas pārtraukuma, vai sistēmas nojukšanas dēļ, izmantojot šo log failu ir iespējams atgūt lielāko daļu savu darbu kopš pēdējās Gnucash failu saglabāšanas reizes. 

Tas notiek tā: 

  • Atver pēdējo saglabāto Gnucash failu. 
  • Iet uz "Fails" -> "Importēt" -> "Atbildes Gnusash .log fails", un izvēlieties vienu .log failu ar to pašu datumu, kā saglabātais tikko atvērtais fails. Pārliecinieties, ka tas ir īstais .log fails, citādi jūs, iespējams, izraisīsiet haosu jūsu kontos. 

Log atbildes fails atgūs jebkurus grāmatojumus, kas ietekmē bilanci kopš pēdējās saglabāšanas, ieskaitot tos, kas izveidoti no plānotajiem grāmatojumiem un darījumu iespējas (rēķini, utt.)

Piezīme
Uzmanību: plānoto grāmatojumu izmaiņas, rēķini NAV atgūstami, un to grāmatojumi, kas ir atgūti, var nebūt pienācīgi saistīti ar tiem, tādēļ tie būtu divreiz jāpārbauda. Īpaši attiecībā uz darījumu grāmatojumiem, jums var būt nepieciešams dzēst tos un dažus no tiem izveidot no jauna. Ja to neizdarīsiet, lai arī bilance būs pareiza, dažas atskaites var būt nepareizas.

2.8.3. Bloka fails (. LNK un. LCK)

 Reizēm var redzēt .LNK un .LCK failus. Tie neuzglabā datus, tie ir izveidoti, lai novērstu iespēju vairākiem lietotājiem vienlaicīgi atvērt tos pašus failus. Atverot savu failu, šie bloka faili tiek automātiski izveidoti. Jūsu fails tiek noslēgts, lai neviens cits nevar tam vairs piekļūt. Beidzot Gnucash sesiju, vai atverot citu failu, Gnucash atslēdz pirmo datu failu, dzēšot LCK un LNK failus. 

Ja Gnucash nobrūk, kamēr jums ir atvērts datu fails, LCK un LNK faili netiek dzēsti. Nākamajā reizē, kad mēģināsiet atvērt Gnucash, saņemsiet brīdinājuma ziņojumu, ka fails ir bloķēts. Jūs saņemat brīdinājumu, jo LNK un LCK faili joprojām ir vēl jūsu direktorijā. Droši izvēlēties , lai atvērtu failu, bet jums vajadzēs izdzēst LNK un LCK failus (izmantojot termināļa logu vai jūsu failu pārvaldnieku.). Kad šie faili ir izdzēsti, jūs vairs nesaņemsiet brīdinājuma ziņojumu, ja vien Gnucash nenobrūk. 

2.8.4. Faila pārvaldība

Tātad, kurus failus jums vajadzētu paturēt tuvumā? Tas ir galvenais datu fails, protams — datu failiem nav automātiska faila paplašinājuma. Tā ir laba doma — saglabāt dažus jaunākos .xac failus, bet jūs varat droši izdzēst .log failus, jo tie nav jūsu darbu pilnīgas kopijas. Jums vajadzētu arī izdzēst visus .LCK un .LNK failus, kurus var redzēt pēc Gnucash aizvēršanas. Ja jūs izvēlēsieties manuāli izveidot jūsu datu failu dublikātu citā diskā, jums tikai būs nepieciešams dublēt galveno datu failu, ne .xac failus. 

PiezīmeGnucash automātiski izdzēsīs .xac, .log failus, kas ir vecāki par 30 dienām. Jūs varat mainīt šo Gnucash uzvedību iestatījumos. 

Prev
QIF failu izveidošana
Next
Kopsavilkums

Created by Valdis Vītoliņš on 2009-11-09 18:48
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2021-04-13 14:28
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License