Uzdevumi

SIA Odo aicina profesionāļus, amatierus, skolēnus, studentus, lietotājus, valodas un biznesa jomu ekspertus, u.c. interesentus piedalīties atvērtā koda programmatūras izstrādē un uzlabošanā, un atvērtā satura materiālu veidošanā par to.

Mūsu mērķis ir nodrošināt kvalitatīvākas programmas par zemāku cenu, nekā to var atļauties slēgto risinājumu piegādātāji, un ieviest atvērtā koda sistēmas par IT nozares faktisko standartu.

Ko Jūs iegūsiet?

 • Jūs iegūsiet pieredzi, strādājot reālā, sabiedrībai noderīgā, projektā, un varēsiet parādīt publiski redzamus rezultātus.
 • Ja mācaties vai studējat saistībā ar IT, šo darbu varat realizēt kā akadēmisko/kursa/bakalaura/maģistra darbu.
 • Ja esat valodas eksperti, izkopsiet un ietekmēsiet latviešu valodas terminoloģiju.
 • Ja strādājat, iegūsiet zināšanas un savām vajadzībām pielāgotu informācijas sistēmu.

Uzdevumu saraksts

Leģenda:

 • Duke.png darbu var darīt Java klasē
 • accept darbs (cerams, ka) tiek veikts

Lai piedalītos, Jums nepieciešamas viena vai vairākas sekojošas prasmes:

 • Jāprot lietot datoru, tīmekļa pārlūkprogrammu un biroja programmas
 • Labi jāzina angļu vai latviešu valoda
 • Jāvēlas apgūt kaut ko jaunu
 • Jāievēro sadarbības noteikumi

Duke.png Runājošas Android kartes izstrāde

Darba uzdevums ir izstrādāt Android lietotni, kas atkarībā no atrašanās vietas un virziena, izrunā tuvumā atrodošās ģeogrāfiskās vietas: ielu nosaukumus un krustojumus, māju numurus, iestādes, veikalus u.tml. Lietotne pamatā paredzēta lietotājiem ar redzes traucējumiem, bet to var izmantot arī kurjeri, tūristi u.c., kam interesē detalizētāka vārdiska informācija par atrašanās vietu.

Ja nepieciešams, darbu var sadalīt sekojošās daļās:

 1. eSpeak NG teksta-runas sintezatora nokompilēšana un sapakošana modernajām Android versijām. Vispārīgu informāciju skatīt eSpeak NG GitHub lapā.
 2. Kartes datu savākšana no Google kartes (GMP) vai Open Street Map (OSM). Risinājuma paņēmieniem skatīt OSM API un OSM XAPI, vai arī GMP API un GMP Location Data. Vēlams izmantot OSM, jo tajā ir vairāk lietotāju norādītu papildu datu.
 3. Kartes datu nodošana eSpeak NG teksta-runas sintezatoram ar vienkāršu komandrindas saskarni, vai API.

Duke.png eSpeakNG Jeditor redaktora izstrāde

eSpeakEdit ir fonēmu (izrunājamo skaņu) redaktors, kuru izmanto eSpeak teksta-runas sintezators. Šobrīd eSpeakEdit netiek uzturēts, tāpēc nepieciešams to atjaunot. Github ir pieejama pēdējā eSpeakEdit izstrādes versija, kuru var nokompilēt un sabūvēt, bet tā darbojas ar kļūdām.

Darba uzdevums ir atjaunot redaktora grafisko vidi uz Java Swing ietvaru, pilnībā realizējot eSpeakEdit funkcijas. Rīka nepilnīga versija ir pieejama https://github.com/valdisvi/espeak-ng-jeditor/.

/xwiki/bin/download/Challenges/WebHome/fig3.png

Duke.png GreenUML atjaunošana Eclipse jaunākajai versijai

GreenUML ir Eclipse tiešās un reversās inženierēšanas spraudnis no UML klašu diagrammas uz Java kodu un atpakaļ. Šis spraudnis nedarbojas jaunākajā Eclipse Oxygen versijā. Darbā ir nepieciešams atrisināt pakotņu atkarības un un nodrošināt, ka spraudnis darbojas Eclipse Oxygen versijā. Ja izdodas, var uzlabot arī spraudņa darbību un izlabot pamanītās kļūdas.

/xwiki/bin/download/Challenges/WebHome/fig5.png

Duke.png FreeTTS teksta-runas sintezatora pielāgošana latviešu valodai

FreeTTS (arī tā zars MaryTTS) ir Java valodā izstrādāts teksta-runas sintezators. Tas ir potenciāli spēcīgāks teksta analīzē (un attiecīgi izrunas likumu izvēlē) par C programmēto eSpeak NG. Darbā ir nepieciešams pielāgot FreeTTS/MaryTTS teksta analīzei latviešu valodā, iespējams, veidojot izrunas formu eSpeak NG saprotamā veidā, kur aktuālo skaņas sintēzi veic eSpeak NG.

Darba grupu sadarbības rīka ieviešana nelielā uzņēmumā

Darba mērķis ir ieviest sadarbības rīku (Citadel, Zimbra) nelielā uzņēmumā, kurā tiek lietots Ubuntu serveris ar postfix/dovecot. Darba gaitā ir jānotestē dažādi sadarbības risinājumi un jāizstrādā sadarbības risinājuma ieviešanas plāns, kā pārmigrēt postfix/dovecot uz
izvēlēto risinājumu. Risinājumam jānodrošina:

 1. Daudzvalodu atbalsts (t.sk. saskarne latviešu valodā)
 2. E-pasta mēstuļu filtrēšana
 3. Kopīgs tīmekļa bāzēts kalendārs, kontakti un uzdevumi
 4. Risinājuma ieviešanas dokumentācija, balstot to uz Ubuntu 8.04 64-bitu servera, kā arī lietotāju un datu migrācijas plāns (līdzīgi kā dots: http://odo.lv/Recipes/IndexByAlphabet).

Citi iespējamie programmatūras izstrādes darbi

Programmu latviskošana

Programmu latviskošana pirmais nosacījums, kas nepieciešams to plašai pielietošanai. Atkarībā no savām vēlmēm un interesēm Jūs varat piedalīties sekojošu programmu latviskošanā:

 • GnuCash grāmatvedības programma
 • Grisbi grāmatvedības programma
 • XWiki satura pārvaldības programma
 • Openbravo uzņēmuma resursu pārvaldības sistēma

Kad ir veikta programmu saskarnes latviskošana, nākamais solis ir tehniskās dokumentācijas, palīdzības, lietošanas aprakstu u.tml. latviskošana.

Programmu lokalizācijas rezultāts būs pieejams publiski un bez maksas, jo to nosaka šo programmu licences noteikumi.

Vārdnīcas un lokalizēšanas rokasgrāmatas:

Tagi:
Izveidojis Valdis Vītoliņš 2009-05-24 11:27
Pēdējais mainījis Valdis Vītoliņš 2018-11-01 22:52
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License