wip.png

Šī ir dokumenta darba versija! Pamanītās kļūdas varat labot šajā dokumentā vai ierakstīt komentāros dokumenta beigās.

Prev
Kredītkartes
Next
Kopsavilkums

6.3. Izmaksu ievadīšana

Izmaksu ievadīšana nodrošina pilnīgāku priekšstatu par jūsu tēriņu paradumiem. Maksa par kredītkarti tiek uzskaitīta kā grāmatojums starp kredītkartes pasīva kontu un atbilstošu izdevumu kontu. 

Kad jūs izvelkat kredītkarti veikalā caur kases mašīnu, jūs naudu no jūsu kredītkartes izsniedzēja nododat tirgotājam. Šis darījums palielina naudas summu, ko esiet parādā kredītkaršu izsniedzējam. Ja jūs uzskaitat šos grāmatojumus, jūs varat saskaņot savu kredītkartes kontu ar ikmēneša izdruku, un nekavējoties konstatēt visus darījumus, kas izskatās aizdomīgi. Tātad, kā jums būtu jāuzskaita maksa par kredītkarti? 

Viens veids ir — manuāli ievadīt kvītis par visu mēnesi, vai arī visus uzreiz. Tas var būt laikietilpīgi, bet, iespējams, labākais veids, kā pārliecināties, ka visas jūsu izmaksas ir sankcionētas. Ja jūs konsekventi ievadāt visas kvītis, jūs varat ātri atrast kļūdas vai neapstiprinātus izdevumus ikmēneša kontu saskaņošanas laikā.

Vēl viens veids ir —  importēt kredītkartes izdruku tieši savā kontā. Ja Jūsu kredītkartes izsniedzējs atbalsta QIF faila formātu pārskata izveidošanai, jums ir iespēja pa tiešo to importēt. Par importēšanu ir aprakstīts QIF failu importēšana un tas ir ērts veids, kā izsekot pirkumus, ja manuāli neievada kvītis. 

6.4. Maksājumu ievadīšana

Maksājumus no jūsu kredītkartes rēķina lielākoties iegrāmato kā pārskaitījumus no bankas konta (aktīvs) uz kredītkartes kontu (pasīvs). Kad jūs maksāt ikmēneša rēķinu, jūs izņemat naudu no bankas konta, lai samaksātu noteikto kredītkartes bilanci. Šis grāmatojums samazina gan jūsu bankas konta atlikumu, gan arī kredītkartes parāda summu, kuru jūs esiet parādā. 

Kad atgriežat pirkumu, jūs saņemat atpakaļ naudu uz jūsu kredītkartes. Šis ir cita veida maksājums, kas ienāk, un tas samazina kredītkartes parāda summu, ko jūs esiet parādā. Ja jūs piereģistrējāt sākotnējo iegādes grāmatojumu, kā pārskaitījumu no kredītkartes konta uz izdevumu kontu, tad tagad jūs vienkārši izveidosiet no tā apgriezto grāmatojumu —  pārskaitiet naudu atpakaļ no izdevumu konta uz kredītkartes kontu. Šis grāmatojums samazina gan izdevumu konta atlikumu, gan kredītkartes konta atlikumu. Piemēram, ja jūs sākotnēji reģistrējāt apģērba iegādi ar kredītkarti, grāmatojums ir pārskaitījums no kredītkartes konta uz apģērbu izdevumu kontu. Ja pēc tam atgriežat veikalam apģērbu un saņemat atmasku, jūs vienkārši pārvietojat naudu atpakaļ no apģērbu izdevumu konta uz kredītkartes kontu.

Piezīme
Izplatīta kļūda ir iekļaut naudas atmaksu ienākumos. Tas nav ienākums, bet gan `negatīvie izdevumi`. Tas ir iemesls, kāpēc jums jāpārvieto nauda no izdevumu konta uz savu kredītkarti, kad saņemat naudas atmaksu.

Lai to noskaidrotu, apskatīsim piemēru. Esat iegādājies džinsa bikses par 74,99 LVL izmantojot VISA karti, bet dienu vēlāk sapratāt, ka tās ir lielas un vēlaties tās atgriezt veikalam. Veikals piekrīt un kompensē pirkumu, atgriežot jums naudu uz kredītkartes. 

  • Sāciet ar iepriekšējo datu faila atvēršanu, ko mēs saglabājām <t>gcashdati_5</t> un saglabājiet to kā <t>gcashdati_6</t>. 
  • Atvērt Pasīvi: Visa kontu reģistru, un ierakstiet vienkāršu 2 kontu grāmatojumu, lai samaksātu 74,99 LVL par džinsu iegādi. Pārskaitījuma konts Izdevumi: Apģērbi un * izmaksas* Visa kontā par 74,99 LVL.

Piezīme
Tā kā mums nebija iepriekš izveidots konts Izdevumi: Apģērbi, Gnucash liks to izveidot. Tikai atceraties, ka tas jāizveido kā Izdevumu konts.

  • Ievadiet naudas atmaksu vienā no sekojošiem veidiem.
    • Ievadiet to pašu grāmatojumu kā pirkuma grāmatojumu, bet kredītkartes konta reģistrā "Iekasēt" vietā, izmantojiet "Apmaksa". 
    • Izvēlieties pirkšanas grāmatojumu, ko vēlaties kompensēt (tas ir džinsu pirkums mūsu gadījumā) un atlasiet 
  • Grāmatojums -> Pievienot apgriezto grāmatojumu*. Mainīt datumu, ja nepieciešams.

Pēc apgrieztā grāmatojuma jūsu kredītkartes kontam vajadzētu izskatīties šādi: 

IMAGE-1

Šajā attēlā redzams Pasīvs: Kredītkarte — Reģistrs pēc pirkuma grāmatojuma apgriešanas.

Un Izdevumi: Apģērbi reģistrs izskatīsies šādi:

IMAGE-2

Šajā attēlā redzams Izdevumi: Apģērbi reģistrs pēc apgrieztā pirkuma grāmatojuma.

  • Saglabājiet šo Gnucash datu failu. 

Prev
Kredītkartes
Next
Kopsavilkums

Created by Valdis Vītoliņš on 2009-12-07 18:09
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2021-04-13 14:28
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License