Prev
Datortīkli II: lekcijas: 1. daļa

"Datortīkli II" lekciju ieraksti: 2. daļa

Saturs

7. lekcija

Sastrēgumu vadības pārskats. Kā gala sistēmas kontrolē tīkla slodzi. Kā sākt pārraidi: Lēnais starts. Kā reaģēt uz pakešu zudumiem. Ātruma palielināšana un zamazināšana. TCP "zāģis". Pieskaitošs pieaugums, dalošs samazinājums (Additive-increase, multiplicative-decrease — AIMD). Sastrēgumu modelis un konverģence uz taisnīgu plūsmas sadalījumu.

Prezentācija Networks_19.odp

8. lekcija

Vienranga sistēmas un to pamatprincipi: decentralizācija, mērogošana, atteikumnoturība. Svarīgākās darbības: meklēšana, resursu karte, satura piegādes. BitTorrent tīkls. Darbība, dots-pret-dotu princips. Terminoloģija: bars, sēkla, sējējs, dēle, faila gabals un apakšgabals.

Prezentācija Networks_20.odp

9. lekcija

Bezvadu saziņas standarti, 1G-4G telefoni, IEEE 802 (WiFi, Bluetooth u.tml). Signāla izplatīšanās fizikālie efekti bezvadu tīklos, signāla/trokšņa un bitu/kļūdu attiecība. 802.11 tīkls. Sadursmju novēršana un RTS/CTS (MACA) protokols. Frekvenču kanāli. Daudzlēkumu tīkli.

Prezentācija Networks_21.odp

10. lekcija

Kriptogrāfijas metodes. Šifrēšana ar simetrisku un asimetrisku atslēgu. Jaucējfunkcija, digitālais paraksts. Konfidencialitāte, integritāte, autentifikācija, izcelsme. Publiskās atslēgas infrastruktūra (PKI). Kā darbojas HTTPS. Kompromitējumi, vīrusi un tārpi. Botnetu melnais tirgus. Pakalpojuma atteices uzbrukumi (DoS), sadalītie DoS (DDos) un cīņa ar tiem.

Prezentācija Networks_22.odp

11. lekcija

Windows IP konfigurācijas apskate ar ipconfig un route print. Pakešu pārsūtīšanas pārbaude ar ping, pakešu dzīves laiks un izmērs. Paketes ceļa noteikšana ar tracert. telnet izmantošana savienojumu testēšanai. nslookup DNS serveru pārbaude. Windows 7 un IPv6. hosts fails manuālai nosaukuma kartēšanai uz IP adresi.

Linux IP konfigurācijas apskate ar ifconfig, ip ro un ip ru. Automātiskas konfigurācijas atjaunošana ar dhclient vai dhcpcd. Pakešu ceļš ar ping, traceroute, savienojuma pārbaude ar telnet. Tīkla pārstartēšana ar /etc/init.d/networking restart. DNS serveru pārbaude ar nslookup un dig. Ugunssienas likumu apskate ar iptables. hosts fails manuālai nosaukuma kartēšanai uz IP adresi. Bezvadu tīklu diagnostika ar iwconfig un iwlist.

Prev
Datortīkli II: lekcijas: 1. daļa

Created by Administrator on 2011-10-11 16:05
Last modified by Administrator on 2016-04-01 17:03
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License