Prev
Burvju katls: Pēcvārds: Kāpēc dziņa slēgšana piegādātājam liek zaudēt naudu
Next
Burvju katls: Literatūra

Piezīmes

SC
Nepietiekamā nodrošinājuma problēma patiesībā pieaug lineāri ar lietotāju skaitu, ja mēs pieņemam, ka programmēšanas talanti ir vienmērīgi sadalīti projekta lietotāju populācijā, kas ar laiku pieaug. Tomēr, tas tā nenotiek.

Apmaksas sistēma, kas diskutēta (HtN) (un arī dažās agrākās konvencionālākās ekonomikās) noved pie tā, ka kvalificēti cilvēki meklē projektus, kas atbilst to interesēm, tāpat, kā projekti meklē viņus. Attiecīgi teorija nosaka (un pieredze to apstiprina), ka visvērtīgākie (kvalificētākie un motivētākie) cilvēki parasti atrod sev atbilstošus projektus relatīvi agrās projekta dzīves cikla fāzēs, un ar laiku šī tendence samazinās.

Precīzu datu nav, bet izmantojot esošo pieredzi es pamatoti uzskatu augoša projekta dzīves laikā talantu asimilācija visumā atbilst klasiskajai loģistikas līknei.

SH
Šons Hāgreivs (Shawn Hargreaves) ir uzrakstījis labu analīzi atvērtā koda pielietojamībai spēlēs Playing the Open Source Game.

DPV
Piezīme grāmatvežiem: arguments, ka uzturēšanas izmaksas noteikti nomāks fiksētu sākotnējo cenu ir spēkā arī tad, ja mēs pārejam no fiksētiem dolāriem uz atlaižu sistēmu, jo nākotnes pārdošanas ieņēmumi samazināsies paralēli nākotnes uzturēšanas izdevumiem.

Līdzīgs, bet sarežģītāks aprēķins ļauj noteikt, ka kopiju uzturēšanas izmaksas būs nulle, kad pircējs programmatūru pārstās izmantot. Tātad, jūs varat vinnēt tikai tad, ja lietotājs pārstāj lietot programmatūru, pirms tas ir prasījis pārāk lielas uzturēšanas izmaksas. Pēc būtības tas ir cita forma tam pašam argumentam, ka rūpnīcas cenu modelis atalgo plauktu programmatūras (shelfware) ražošanu. Var skaidrot arī tā, ka risks, ka jūsu uzturēšanas izmaksas noēdis pārdošanas ieņēmumus, pieaug līdz ar paredzamo programmatūras derīguma termiņu. Līdz ar to, fabrikas modelis soda kvalitāti. 

WG
Veins Gremličs (Wayne Gramlich, Wayne@Gramlich.Net) piedāvāja, ka rūpnīcas modeļa saglabāšanās skaidrojama ar novecojušiem grāmatvedības likumiem, kas tika formulēti tad, kad mašīnas un ēkas bija svarīgākas, bet cilvēki — nesvarīgāki. Programmatūras kompāniju kantorgrāmatas uzrāda datorus, mēbeles un ēkas kā aktīvus, bet programmētājus kā izdevumus. Patiesībā, protams, programmētāji ir patiesie aktīvi, bet datori, mēbeles un ēkas ir tikko vērā ņemami. Šo nedabīgo novērtējumu uztur IRS 1 un akciju tirgus spiediens ievērot stabilu un vienotu grāmatvedības likumu, kas vienkāršo kompānijas vērtības novērtēšanu dolāros. Rezultātā likumi vairs neatbilst īstenībai.

Šādā veidā, augstas cenas piespraušana produkta bitiem (neatkarīgi no turpmākās uzturēšanas vērtības) daļēji ir aizsardzības mehānisms — veids, kā visas iesaistītās puses izsargājas, lai standarta grāmatvedības likumu reliģiskais pamats nepazustu zem kājām.

(Gremličs arī norāda, ka šie likumi uztur dīvainas un parasti izjūkošas pārpirkšanas, ko daudzas programmatūras kompānijas pārdzīvo pēc pirmās publiskās izsoles. "Parasti programmatūras kompānijas izdod papildus akcijas, lai uzaudzētu masu. Bet tās nevar iztērēt iegūto naudu, lai uzaudzētu savu programmētāju pulku, jo grāmatvedības likumi to uzrādītu kā palielinātas izmaksas. Tā vietā programmatūras kompānija ir spiesta augt, iegādājoties citas programmatūras kompānijas, jo citas kompānijas nopirkšanu grāmatvedības likumi ļauj norādīt kā investīcijas''.)

SSH
OpenSSH vēsture ir zīmīgs atšķelšanās piemērs. Šis projekts vēlāk tika atšķelts no agras SSH (Secure Shell) versijas, kad tas pārgāja uz slēgtu licenci.

Prev
Burvju katls: Pēcvārds: Kāpēc dziņa slēgšana piegādātājam liek zaudēt naudu
Next
Burvju katls: Literatūra
  1. ^ IRS (Internal Revenue Service) — ASV valsts ieņēmumu dienests.

Created by Administrator on 2008-11-23 02:56
Last modified by Administrator on 2021-04-13 14:29
 
Xwiki Powered
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License